Sasko nabízí další šroubky

Míšeň – 1. března
Zatímco navzdory arktickým mrazům se o nadcházejícím víkendu nebude závodit, Ronny Weis se opět ukázal jako muž činu. I když už jeho seriál šroubkařských závodů o Pohár PRO TEC skončil v neděli odpoledne vyhlášením Richarda Geyera jako celkového vítěze, míšeňský závodník využívá zamrzlé vodní plochy v Oberau, aby zorganizoval další podnik.

 

Ronny Weis nemůže pochopitelně chybět, když se saské šroubky letos poprvé dostanou na přírodní led

V sobotu se v Oberau pojede dle klasického modelu letošní Drift-On-Ice. Divákům se představí malé děti v sedle padesátek, čtyřkolky a pochopitelně motocykly pro speedway se šroubky v kolech.

Oproti běžné startovní listině budou chybět Patrik Búri i Zdeněk Holub, kteří již ve svých dílnách plánují přípravu motocyklů na klasickou sezónu. České barvy by však měl hájit Lukáš Hromádka, který v sobotu nadchnul diváky v Opole.

Vyhlášení letošního PRO TEC Cupu v Dážďanech: zleva Ronny Weis, Richard Geyer a Sergej Malyšev

Foto: Karel Herman

Liberec nezůstává pozadu ani v ledové otázce

Liberec – 1. března
I když se začalo jezdit o víc jak měsíc déle, díky silným mrazům to stojí za to. Led je super a velikost zamrzlé plochy na přehradě v Mníšku je dostačující. Důležité je, že je led bez sněhu. I když se jedná jen v uvozovkách o blbnutí, je to relax na další sezónu, v níž se do Liberce po dlouhých letech vrátí plochodrážní mistrovství světa.

 

Tradice ježdění na tomto kousku ledu se traduje až do osmdesátých let minulého století. To se tady proháněli Petr Kubíček, Ivan Pacák a další borci, kteří v létě bojovali na škváře, a v zimě bylo normální jezdit ledy.

 

Těm, co chtějí něco přes zimu dělat, šroubky jen doporučuji.

 

Hezký zbytek zimy!

 

Foto: GRS Liberec