Telefonovat nemělo ani cenu

Pardubice – 29. ledna
Začátek každého týdne letošního roku byl pro Petra Moravce prakticky stejný. Český plochodrážní šéf pravidelně kontaktoval pořadatele ledařských závodů se stále stejnou otázkou, zda mají dostatek ledu, aby mohli o víkendu pořádat závody. Pokaždé se ale dočkal stejně negativní odpovědi.

 

Dnes si do dne, který připomíná spíše pošmourný duben, neobléknul ani svetr. A tak mu bylo jasné, že tentokrát nemá cenu ani vytahovat mobilní telefon. I slibných sedm centimetrů na Žabáku v Chrastné vzalo za své při oblevě posledních dnů. A bez mrazů ani nikde jinde nemůže vrstva ledu narůst na nezbytných patnáct centimetrů, takže i poslední dva závody plánované do Mělic a Chrastné musely být zrušeny.

Měsíc únor může přinést jen slabou naději. I kdyby mrzlo sebevíc, pět ledařů stráví velkou část jeho dnů v Rusku. Východiskem by mohl být jen pouťák, který by někdo uspořádal pro zbývající závodníky, a na nějž by přizval i cizince.

Mistrovské ledy se letos konat nebudou

Foto: Pavel Fišer

Češi v akci 252

Jan Klatovský se vzhledem ke svým zraněným zádům neobjevil ani v dalším víkendovém pokračování švédské Isracingserien a musel rezignovat na úvodní finálové podniky mistrovství světa v Astaně. Rozmarná měkká zima připomínající spíše podařené předjaří ponechala ledařské speciály jeho českých kolegů odpočívat v garážích. A tak se o jedinou novinku spojenou s českou plochou dráhou na mezinárodní scéně postaral Matěj Kůs.

 

Matěj Kůs se v pátek upsal Redcaru

Kapitán pražské Markéty se spolu s australským nováčkem Jordanem Stewartem a Němcem Tobiasem Buschem stal v pátek třetím závodníkem, jímž Redcar uzavřel budování sestavy na letošní britskou ligu Championship.

Matěj Kůs se vrací do sestavy Medvědů po třech letech a začíná s average 7,64. „Když za nás závodil naposledy, získal titul jezdce roku,“ připomíná promotér klubu Jitendra Duffill. „Jsem pevně přesvědčen, že zase odvede skvělou práci. On je hodně nadšený, že je zpátky, a já si myslím, že to bude skvělá sezóna. Matěj zmeškal většinu sezóny 2017 kvůli zranění a je velmi dychtivý, aby to letos napravil.“

Pražan zahájí sezónu poslední březnový den tradičním Press and Practise Day a již pátého dubna má na programu individuální Julie Lewis Memorial.

Foto: laskavostí Matěje Kůse