Světový a evropský kalendář doznaly dalších doplňků

Mies – 15. ledna
Během víkendu spatřila světlo světa další část kalendáře plochodrážního mistrovství světa. Nyní jsou kompletně známé obě juniorské soutěže a také dvěstěpadesátky, které FIM nazývá mistrovstvím světa mládeže. Polský promotér One Sport, jenž má pod palcem pořádání finálové série jednadvacítek a dvěstěpadesátek, se nenechal zahanbit a doplnil termíny kompletní čtyřkou vyvrcholení mistrovství Evopry juniorů. Problém světového poháru zatím nebyl oficiálně komentován.

 

V Liberci se mistrovství světa juniorů pojede až v sobotu 16. června

Zveřejněná tisková informace FIM má jednu chybičku. Po pořadatelské rošádě totiž Liberci uvádí pardubický termín. Faktem však zůstává, že mistrovství světa se do Pavlovic vrací až v sobotu 16. června.

Juniorského mistra světa vyhlásí opět v Pardubicích v rámci supervíkendu

Mezinárodní motocyklová federace dle všeho stále nenašla společnou řeč s BSI ohledně světového poháru družstev. Z kuloárů zaznívá, že je stále pravděpodobnější, že se letos místo SWC uskuteční náhradní alternativa s rozpisem dvojic na některém z polských stadiónů, z nichž se v současné době nejčastěji skloňuje Wroclaw.

Špatnou zprávou pro český nároďák je skutečnost, že by šlo o jediný finálový mítink, kam by se postupovalo na základě loňských výsledků. Tím pádem by naše družstvo vůbec poprvé v celé historii mistrovství světa družstev chybělo.

Další světové podniky FIM:

Finálové podniky ME jednotlivců:

23.6. finále 1 Gniezno (PL)
14.7. finále 2 Güstrow (D)
18.8. finále 3 Daugavpils (LAT)
15.9. finále 4 Chorzow (PL)

Foto: Mirek Horáček a Karel Herman

První letošní mrazy zatím přinášejí pouze naději

Pardubice – 15. ledna
Včera večer se k nám letos poprvé podíval mráz. Jenže byť se rtuť drží pár dílků pod nulou i dnes během dne, stačily zamrznout prakticky jen mělké kaluže, které zbyly po minulých deštích. Příznivci ledové ploché dráhy tak mohou stále jen zůstávat v naději na pořádání závodů. Dnes je stoprocentní, že se nepojedou Opatovice nad Labem, a že led nemají ani v Růžené na České Sibiři. Z Kopřivnice prozatím na zvídavý e-mail Petra Moravce, předsedy SK PD, nedorazila odpověď. Nicméně rozměry Větřkovické přehrady nedávají velkou naději na to, aby její hladina do víkendu stačila ztuhnout dostatečnou vrstvou ledu. O víkendu se tím pádem s největší pravděpodobností ledová plochá dráha uskuteční pouze ve Weissenbachu, jelikož další pouťák ve St. Johann im Pongau byl během včerejška odvolán, protože dešťové přeháňky ruku v ruce s oblevou fatálně poškodily závodní trať.

Gumový člun a záchranný kruh by dnes na Větřkovicé přehradě obstály lépe než ohřebovaný ledařský speciál

Foto: Pavel Fišer

Jan Klatovský se vrací do Čech jen na skok

Praha – 15. ledna
Po úspěšné sobotní kvalifikaci ve finském Ylitornio se Jan Klatovský vrátil do Švédska. Jeho otec Antonín společně s mechanikem Luďkem Šturcem přestoupili do dodávky Andreje Diviše, zatímco on sám do Prahy přeletěl letadlem. V Čechách zůstane jen krátce, přičemž chce řešit logistickou stránku cesty do Astany, protože už v sobotu pokračuje švédská liga v Hallstaviku, kde se český šampión ještě stačil včera před odletem zastavit.

 

Jan Klatovský měl včera společenské povinnosti v Hallstaviku

Jako nejlepší závodník Rospiggarny v prvních třech kolech Isracingserien jej čekaly společenské povinnosti. Poobědval se šéfem klubu a zástupcem hlavního sponzora. A pochopitelně si prohlédl stadión, který bude v sobotu hostit čtvrté kolo švédské soutěže.

„Super, přistupují k tomu jako na krátké dráze,“ byl Jan Klatovský nadšený z přístupu svého švédského klubu. „Na ledech jsem to zažil poprvý. Na příští rok chtěj‘ do týmu i mýho bráchu.“

Po přistání na pražské Ruzyni Janu Klatovskému nezůstává mnoho času. „Zpátky do Švédska se vracím v pátek a poletí se mnou i táta. V pondělí chci jednat v Praze, jak to bude s finále v Astaně. FIM nás to toho hodil stylem ‚dělejte si, co chcete‘. Pro mě je to šest tisíc kilometrů, jet to sám autem, je nemyslitelná věc. Uvidíme, jak to bude, nechtěl bych přijít o první finále. Ale…“

V Hallstaviku pokračuje švédská Isracingserien již tuto sobotu

Foto: Jan Klatovský