Jan Klatovský se vydal na cestu

Švédsko – 3. ledna
Jan Klatovský bude prvním českým plochodrážníkem, který se v sezóně 2018 objeví v ostré akci. Ještě před kvalifikačním kolem ledařského mistrovství světa příští týden se postaví na start prvních dvou kol švédské ligy, která začíná v pátek a v sobotu. Český šampión se vydal na cestu do Švédska sám, teprve příští týden se k němu připojí otec a tuner. Vedle točení volantem své dodávky stačil pořídit pár snímků z cesty.

Foto: Jan Klatovský

Zbývá naděje na mrazivou druhou polovinu ledna

Pardubice – 3. ledna
Očekávaná zpráva o osudu víkendových podniků na ledové dráze v Růžené a v Osečné se stala realitou dnes ráno, kdy Andrej Diviš jako poslední z ledařských pořadatelů odpověděl negativně na otázku Petra Moravce, zda může pořádat závody. Proto nezbývá než doufat, že počasí ve druhé polovině ledna bude ledařům příznivější.

Současný ráz počasí vskutku neumožňuje o nadcházejícím víkendu konat žádné ledové závody

Foto: Pavel Fišer

Silvestr v Kostěnicích servíroval kaši

Kostěnice – 31. ledna
Poslední den rok patřil na oválcích v Kostěnicích silvestrovskému tréninku. Zúčastnili se Pavol Pučko, Jiří Kraus, Jiří Kraus mladší Aleš Plecháč, Dan Plecháč, Dan Macl, Pavel Fuksa, Aleš Duben a Jakub Matějíček. Deštivé počasí bohužel akci nepřálo, zprvu byla dráha sjízdná, ale záhy se proměnila v kaši. V ní by se plochodrážní motocykly utopily, proto musely ke slovu přijít motokrosové stroje.

 

Na Silvestra Kostěnice opět ožily ruchem motorů

 

„Velké poděkování patří správcovi tratě Alešovi Dubnovi a Tomáši Říhovi, kteří se zasloužili za úpravu trati,“ bilancuje Dan Macl, předseda pořádajícího klubu. „Tréninku přihlížel a hodnotil nejstarší člen a jezdec Míra Kašpar, trénink měl opravdu účel a cenu a bude se každým rokem opakovat a vylepšovat.“

Před začátkem tréninku

Výsledky:

1. Dan Plecháč, 2. Aleš Plecháč, 3. Jiří Kraus, 4. Dan Macl, 5. Pavol Pučko, 6. Pavel Fuksa
Ke slovu musely přijít motokrosové motocykly

Foto: Motoklub Úhřetická Lhota