Ondřej Smetana jezdil okolo kostela

Mořina – 31. prosince
Novoroční vyjížďka na motocyklech je v Mořině už tradicí. Již v minulosti byla z pochopitelných a praktických důvodů přesunuta na poslední den roku, než vypuknou silvestrovské oslavy. Ani tentokrát na akci mezi dvaadvaceti stroji nechyběl Ondřej Smetana se svým plochodrážním motocyklem.

Norovoční vyjížďka se v Mořině koná na Silvestra každý rok

„Je to takovej‘ náš zvyk,“ komentuje akci Ondřej Smetana. „Novoroční jízda na Mořině, kterou jezdíme každej‘ rok. Byl tam každej‘, kdo má u nás na vesnici motorku, z plochý jsem tam byl sám, ale přijel i kamarád na trialce. S plochodrážkou jsem nedojel daleko, vyjel jsem a kolem kostela jsem se otočil a vrátil se domů.“

Ondřej Smetana se chystá do akce

Foto: archív Ondřeje Smetany

Vyjížďky se účastnila dvacítka strojů

 

Letmý pohled z okna dává chmurnou odpověď

Pardubice – 2. ledna
Český Silvestr lámal teplotní rekordy se stejnou účinností, jako jeho hollywoodský jmenovec likvidoval nepřátele ve svých akčních filmech. Ani Nový rok nezměnil ráz počasí. A tak dnes jen kratičký pohled z okna ruku v ruce se čtyřmi dílky stupnice pana Celsia na teploměru dává jednoznačnou odpověď, zda se o víkendu pojede plánovaná ledová plochá dráha v Růžené a v Nepomuku. Sám Petr Moravec si to uvědomil, když dnes ráno kladl ledařským pořadatelům otázku, zda náhodou nemá vhodné podmínky někdo jiný.

 

Českým ledařům chybí led

„Pro někoho je to možná zcela stupidní otázka, ale položit ji musím,“ komentuje předseda SK PD svůj ranní e-mail. Předem totiž tuší, že se mu sejdou negativní odpovědi, takže nejpozději dnes večer bude muset vydat oficiální prohlášení, že jsou víkendové podniky zrušeny.

Termínový kalendář přijatý na prosincovém jednání pochopitelně nebude platit. A ke slovu se dostane praxe osvědčená z minulých let, a sice kdo bude mít ovál připravený, pojede závod bez ohledu na předchozí data.

Současný ráz počasí má daleko do mrazivé zimní idylky

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Přání od rodiny Jana Holuba

Ať se všechna starost zruší, ať zavládne pokoj v duši. Co bolelo, ať se zhojí, co těšilo, ať se zdvojí. Pohodu, klid, žádné hádky, štěstí, lásku přeje Honza Holub s rodinou. Na plochou dráhu jsme nezanevřeli, všem jezdcům přejeme vše NEJ, hlavně hromadu zdraví. To štěstí a zdraví k tomu sportu potřebují, aby nedopadli jako na Titaniku, kde zdraví lidé neměli štěstí. A hlavně, ať se naše plochá dráha zase hodně zvedne!