Ledy padly oficiálně

Pardubice – 30. ledna
Na českých ledech je teorie a pak praxe. V sobotu se měl jet český šampionát v Kopřivnici, v neděli v Opatovicích nad Labem. Jenže mráz se přestal ostýchat jen hodně málo a stupnici teploměru dostal jen na pár dílků pod nulu. Potřebná síla ledu není ani nejen na Větřkovické přehradě či Opaťáku, ale ani nikde jinde. Plochodrážní komise proto dnes oba úvodní závody mistrovství republiky na ledě bez náhrady oficiálně zrušila.

Větřkovická přehrada je milosrdnější otužilcům než ledařům | ilustrační foto Eduard Kutač

Miroslav Rosůlek a Pavel Mareš slaví osmdesátku

Lužná a Děčín – 30. ledna
Pondělí 30. ledna je významným dnem pro dva bývalé slánské plochodrážní jezdce, a to Miroslava Rosůlka a Pavla Mareše. Oba dva se sešli ve službách AMK Slaný ve druhé polovině šedesátých let minulého století, aby jeho barvy úspěšně hájili jak v domácím šampionátu jednotlivců, tak i družstev a své dovednosti prezentovali i v reprezentaci tehdejšího Československa.

 

Pavel Mareš po skončení své sportovní kariery plochodrážní řidítka vyměnil za kormidla říčních plavidel a brázdil se po evropském kontinentu.

Miroslav Rosůlek se prakticky s plochodrážním sportem nikdy nerozloučil a slánskému AK zůstává věrný do dnešních dnů.

Oběma k číslu 80, které bude nedílnou součástí jejich dnešního narozeninového dortu,  lze přát jen to nejlepší, všeobecnou pohodu, veselou mysl a především to  nejdůležitější, a sice pevné zdraví.

S osudy obou oslavenců se setkáte také na stránkách nové knihy Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem.

Tito muži dokázali jako první sebrat ligový titul RH Praha: zleva Zdeněk Majstr, Václav Beer, Miloslav Verner, mechanik Náprstek, Miroslav Rosůlek, Jan Klokočka, Stanislav Kubíček, Pavel Mareš, kouč František Moulis a s nimi rozhodčí Ulrich | foto archív Zdeňka Majstra