Všechny tři přihlášené týmy podporují čtyřčlennou extraligu

Pardubice – 10. ledna
Komise ploché dráhy na svém jednání řešila situaci ohledně podoby letošní extraligy. Vyšší česká soutěž má delší dobu přihlášené tři týmy, jimiž jsou AK Markéta Praha, AK Slaný a AMK Zlatá přilba Pardubice. Celá trojice přitom podporuje stávající model se čtyřmi družstvy. Tím čtvrtým vzadu, co do extraligy vystrkuje bradu, by měl být známý do dvacátého ledna.


Jaký je Váš názor?

Která alternativa čtvrtého týmu v extralize 2023 je nejvíce ideální?

View Results

Loading ... Loading ...

Blažej Skrzezsewski musí svůj projekt odtajnit do 20. ledna | foto GRS Liberec

Na zasedání sportovní komise byl konferenčně připojen Blažej Skrzeszewski, důvěrně známá postava české extraligy již od dob INTERTEAMu. Má zájem a především partnery, díky nimž by sestavil tým, jehož domácím stadiónem by byl Liberec.

Jenže čas běží, termínový kalendář federace, klubů a jezdců není nafukovací jako balónek z pouti. Bležej Skrzeszewski proto dostal čas na finalizaci svého projektu do dvacátého ledna. Ex manažer Gniezna se k výzvě postavil jako pravý muž a s datem souhlasil.

Plochodrážní komise řeší také varianty, pakliže projekt koalice Blažej neklapne. První vychází z postoje Prahy a Pardubic na podporu juniorského týmu, který by nabídl kvalitní přípravu mladíkům především ve věkové kategorii do devatenácti let. Jenže je tady háček.

Kopřivnice po svém zmrtvýchvstání stavěla tým do první ligy, jak na snímku dokazují Hynek Štichauer, Martin Málek, Josef Franc a Tomáš Wanke, ale extraligu vždy očuchávala | foto Karel Herman

Ano, peníze, o které jde vždy až teprve v první řadě. Jimi nedisponuje ani Kopřivnice. Alespoň v takové míře, aby šla do extraligy sama na svou vlastní pěst. Je však ochotná o svém působení jednat. Ostatně její publikum v posledních letech vytvořilo extralize důstojné prostředí.

Nepouštějme se do spekulací, které jsou tenké jako led na Větřkovické přehradě a vyčkejme na běh věcí příštích.