Projekt Blažej Liberec dostává jedenáct dnů navíc

Pardubice – 23. ledna
V pátek uběhla lhůta, kterou sportovní komise dala Blažeji Skrzeszewskemu, aby předložil projekt startu svého týmu s domácím zázemím v Liberci v letošní extralize. Nicméně bývalý manažer Gniezna nemá všechno kompletně vyřešené. Protože Praha, Pardubice a Slaný jsou myšlence tohoto čtvrtého družstva nakloněny, polský kouč dostal na svůj konečný verdikt čas až do konce ledna. S ohledem na ostatní termíny je však tato lhůta již konečná.

Věroslav Kollert, Blažej Skrzeszewski a Tomáš Kollert v Gniezně | foto GRS Liberec

Češi a Slováci v akci 449

Andrej Diviš se v sobotu v Gävle nedostal do žádného z pěti týmů švédské ledařské Elite League. Nicméně Lukáš Hutla své místo v sestavě domácího SMK měl jisté. A dokonce se dostal dvakrát do rozjezdu. Nadto šestý den uplynulého týdne přinesl pokračování šroubkařské série Drift-On-Ice, kde české barvy vedle Jaroslava Petráka hájil rovněž Roman Andrusiv.

 

Franz Zorn s Lukášem Hutlou | foto laskavostí Lukáše Hutly

Trio Martin Haarahiltunen, Stefan Svensson a Niclas Svensson dotáhlo k triumfu ve třetím kole švédské ligy svůj Örnsköldsvik. O dva body za nimi zaostal Strömsund opírající se zejména o Franze Zorna.

Třetí na pódiu skončil rakousko-německý Inn Sar Racing Team se stejným ziskem bodů jako Gävle, kde byl Lukáš Hutla (2 3 2 2 – 1) s deseti body nejlepším jednotlivcem. V dodatkové jízdě proti Markusi Jellovi upadl.

Včera se pokračovalo v Böllnasu a závodníci OMK Rundbana Örnsköldsvik svůj triumf zopakovali. Lukáš Hutla tentorkát skóroval dvanácti body (2 3 2 3 – 2) a jeho Gävle skončilo na stejném počtu bodů jako Strömsund. Manažerka Anna Wästersved poslala do rozjezdu o druhou příčku právě přeloučského ledaře, který však měl v duelu s Jimmy Olsenem problémy s řízením.

Třetí závod série Drift-On-Ice se uskutečnil v Niesky a organizující Ronny Weis opět nepoznal hořkost porážky. Jaroslav Petrák a Roman Andrusiv skončili v malém finále.

TOT MF FIN
1. Ronny Weis, D 2 2 2 2 8 1.
2. Jacob Bukhave, DK 2 1 2 2 7 2.
3. Richard Geyer, D 1 2 0 2 5 3.
4. Niklas Clausen, DK 1 1 1 0 3 1. 4.
5. Patrick Hyjek, D 1 0 1 1 3 2.
6. Jaroslav Petrák, CZ 0 0 0 1 1 3.
7. Roman Andrusiv, CZ 0 2 2 0 4 F/R
8. Julian Bielmaier, D 2 1 1 1 5
9. Sergej Malyšev, D 0 0 0 0 0
V Niesky přišli na nástup také Roman Andrusiv a Jaroslav Petrák | foto Bára Bubnová