Pohár by nikdy neměl být prázdný

Silvestr 2021
Snad aby plochodrážní komise neměla volno ani v posledním roce, vynořila se další stížnost. Tentokrát od juniorského nároďáku. Pravda v Pardubicích se mu nepovedl postup do evropského finále, skončíl třetí, ale i tak by pohár neměl být nikdy prázdný. Jan Macek na snímku Karla Hermana dává jasný důkaz, že tentokrát byl. Naštěstí však všem dnů není ještě ani zdaleka konec jako za pár hodin letošnímu roku.

Jan Macek zkoumá pardubický pohár, který je skutečně prázdný Y foto Karel Herman

Běžecký závod fotografů skončil stávkou

Silvestr 2021
Pobavit publikum není jednoduché. Kopřivnice si na divácký nezájem o své závody naříkat rozhodně nemůže, avšak na vavřínech nespí ani náhodou. Letos přišla s experimentálním běžeckým závodem fotografů. Konec konců, jaký šílenec by jim půjčil plochodrážní motocykl jako kdysi při Tomíčkově memoriálu?! Akce ovšem skončila neslavně, jak dokumentuje snímek Karla Hermana. Muži s aparáty se rozhodli akci bojkotovat. Zda je k takové akci vedlo nízké startovné, není potvrzeno.

Fotografové v Kopřivnici místo běhu raději stávkovali | foto Karel Herman

 

V Cihelně se našly boty

Silvestr 2021
Není zase neobvyklé, že si závodník v šatně zapomene boty nebo jinou část své výstroje, nicméně před koncem roku je potřeba udělat si pořádek. AK Svitavy proto využívá příležitosti a vyzývá majitele obuvi zanechané v bezprostřední blízkosti stadiónu Cihelna, aby si je bez prodlení odnesl. Karel Herman je kvůli identifikaci připraven poskytnout také další snímky, než je tento.

Divák, který si ve Svitavách odložil své boty, je musí sundat do konce roku | foto Karel Herman

Lázeňské pódium bývá opravdu vysoko

Silvestr 2021
Ačkoliv do konce roku s jednadvacítkou na konci letopočtu zbývá jen pár hodin, sportovní komise nezahálí. Jak je obvyklé, formou elektronického hlasování se muži v čele disciplíny musí vyjádřit ke stížnosti Josefa France na výšku pódia v Mariánských Lázních. Dle pražského borce je totiž až přespříliš vysoké a není jednoduché na něho vystoupit, což ostatně dokazuje snímek Pavla Fišera. Dle kuloárních zpráv se maximální rozměry stupňů vítězů do reglementů dostanou nejdříve roku 2023. A tak je možné, že napřesrok budeme čumět všichni, protože Josef Franc se bude při vyhlašování lázeňského kilometru drápat ještě výše.

 

Dostat se na pódium v Mariánských Lázních není vskutku nikterak jednoduché | foto Pavel Fišer

Milan Moravec má v plánu přinést umělecký projev do světa ploché dráhy

Silvestr 2021
Sport levých zatáček je o bodech. Nejvíc jich má ten, kdo je v cíli první. Pochopitelné, že? Tohle všechno však může být brzy minulostí. Milan Moravec si totiž uvědomil, že plochodrážnímu zápolení chybí estetický a možná dokonce i umělecký dojem. Ostatně v krasobruslení či moderní gymnastice také není nejdůležitější být první u šachovnicové vlajky. Kostěnický hobík se rychle jal přetavit své myšlenky do praxe. Oválek vedle drážního tělesa železničního koridoru byl při jeho prvním pokusu o trojitého rittbergera neprodyšně uzavřen. Očití svědkové hovoří, že spatřili plachty lodi známého kapitána Morgana. Někteří dokonce i dvakrát. Veronika Novotná ovšem i tak pronikla přímo do centra dění.

Sportovec a motocykl, hra svalů, světla a stínu – umělecká plochá dráha má dozajista něco do sebe | foto Veronika Novotná

Josef Nový se vrací na závodní scénu

Silvestr 2021
Josef Nový, který je v plochodrážních kuloárech známý spíše pod přezdívkou Tyčka, sám závodil před nějakými čtyřiceti lety. Proslul však především jako šikovný mechanik, z jehož služeb naposledy profitoval Oliver Schmid. Plzeňský závodník se však bude s největší pravděpodobností muset poohlédnout po někom jiném, protože Tyčka se zhlédnul v závodních náklaďácích. Konec konců Most každoročně hostí Czech Truck Grand Prix, u které napřesrok Josef Nový prostě musí být. Trénink dělá mistra a tak se pevně drží velkého volantu, seč může.

Odhodlání ve tváři Josefa Nového dává najevo, že svět závodních trucků brzy obohatí nové eso | foto Antonín Škach