Češi již cítí švédský mráz a možná budou i v televizi

via Strömsund – 5. prosince
Po šesti hodinách pohodové plavby se česká výprava vylodila z trajektu v Trelleborgu a půlnoc na dnešek ji zastihla na dálnici směr Strömsund. Robert Růžička za volantem míjel prakticky jen samé kamiónu. Martin Málek a David Lizák spali, aby se mohli nad ránem sami ujmout řízení dodávky. Martin Běhal bavil řidiče a stačil přitom vyslat pozitivní zprávy do Čech.

 

„Začíná se vyjasňovat a to je předzvěst toho, že by mohlo začít mrznout,“ svěřuje se. „Bylo by na čase. Lizoš mluvil s Franky Zornem a momentálně je ve Strömsundu obleva, ale přece se nebudeme vracet. Trochu upravíme program a uvidíme. Ve čtvrtek se pojdeme podívat a zafandit našim biatlonistkám do Östersundu. Budeme stát u cíle, tak nás možná uvidíte v televizi.“

Včera večer se Češi vylodili v Trelleborgu

Foto: Martin Běhal

Milan Špinka podepíše Zlato z ledu

Pardubice – 5. prosince
Nová knížka Zlato z ledu, která je od neděle k mání v knihkupeckých sítích, přijíždí do Pardubic a bere si s sebou nejen svého autora, ale také svého hlavního hrdinu. S plochodrážními fanoušky se setká příští úterý v pardubickém AFI paláci.

Zlato z ledu, příběh Milana Špinky, vítěze Zlaté přilby 1973, mistra světa 1974 a držitele dalších pěti medailí z ledařských světových šampionátů, se bude prezentovat od šestnácti hodin. Akce proběhne u prodejního stánku HC Dynamo Pardubice, které je spolupořadatelem autogramiády.

Knihu bude pochopitelně možné zakoupit, navíc vám ji ozdobí autogramy Milana Špinky a Jiřího Hájka, renomovaného motoristického publicisty, jenž dílo sepsal. Správnou atmosféru dodá ledařský speciál Jawa vyrobený roku 1971, který ochotně zapůjčil Vítězslav Lajbner.

Pečlivě renonovaný motocykl ze sbírky Vítězslava Lajbnera byl k vidění již na listopadovém Racing Expo

Foto: Sokrates Media