Jaroslav Hrubý nežije

Návštěvníci plochodrážních Borů jej nejlépe znali díky jeho charakteristickému hlasu, jenž se nesl z ampliónů při komentování závodů. V západočeském klubu pracoval aktuálně jako tajemník a byl velkým znalcem motoristické historie. Minulý čas je bohužel na místě. Jaroslav Hrubý totiž ve svých šestapadesáti letech vydechl minulou sobotu naposledy. Poslední rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 5. prosince od čtrnácti hodin na Ústředním hřbitově v Plzni. K projevům nejhlubší soustrasti pozůstalým se připojuje rovně magazín speedwayA-Z. Čest jeho památce!

Do Ruska odjíždí česká výprava zítra po obědě

Přelouč – 3. prosince
Zítra po obědě se z Přelouče vydají Radek a Lukáš Hutlovi, Andrej Diviš a Jiří Wildt na dalekou cestu, jejímž cílem je ruské Slobodskoje. Tady je čeká týdenní tréninkový kemp, který startuje již v pondělí, a je čekají nevyzpytatelné hranice a zajížďka přes Estonsko. Oba Přeloučané se po návratu doma příliš neohřejí, protože Lukáše Hutlu čeká švédská liga.

 

Když do Ruska cestovali Němci, měli problém na lotyšských hranicích. Místní celníci totiž požadovali složení kauce dva tisíce euro na motocykly v obavě, aby nebyly prodány v Rusku. Spor neměl jiné řešení, než se vydat přes Estonsko. Stejnou trasou nyní pojede také česká výprava, byť si zajede asi čtyři sta kilometrů.

Tréninkový kemp ve Slobodskoje na naplánovaný od pondělí do neděle a česká čtyřka vyrazí domů prakticky rovnou. Druhý lednový víkend startují kvalifikace světového šampionátu, nicméně Lukáš Hutla v doprovodu svého otce vyrazí do ještě dříve do Švédska.

Tamní Iiga totiž startuje již v prvních dnech nového letopočtu a Lukáš Hutla nastoupí opět za Gävle jako loni. Logicky plánuje zůstat i na mistrovství světa, přičemž by pochopitelně uvítal svou nominaci do Örnsköldsviku.

Na základě výsledku v kvalifikaci se rozhodne o dalších plánech. Buď si oba Hutlovi svůj pobyt ve Švédsku prodlouží kvůli dalším ligovým kolům. Anebo pofrčí domů, aby stačili všechno připravit na první světové finále v kazašském Almaty. Oby by si pochopitelně přáli druhou variantu.

Do Ruska má sbaleno také Jiří Wildt

Foto: laskavostí Jiřího Wildta