Milan Špinka bude mít pilný pátek

Pardubice – 12. února
Stovky závodníků usilovaly v průběhu sedmdesáti ročníků Zlaté přilby o vítězství. Pouze osmačtyřiceti z nich se povedlo takového primátu dosáhnout. Ovšem jen jeden z nich se narodil přímo v Pardubicích. Život však není přímočarý, takže v okamžiku svého vítězství byl již závodníkem RH Praha. A nebýt svého bratrance, nikdy by se krásnou trofejí nemohl pochlubit.

Jak se to v třiasedmdesátém vlastně seběhlo, čtěte v historické rubrice magazínu speedwayA-Z

Zasvěceným plochodrážní fanouškům je poněkud zašmodrchaný úvodní odstavec dokonale jasný. Milan Špinka ve třetí semifinálové jízdě pětadvacátého ročníku Zlaté přilby Československa zadřel motor. A nebýt pomoci Evžena Erbana, který mu zapůjčil svůj motocykl, kdoví, zda by se na nejvyšším stupínku neradoval Ole Olsen.

Nicméně na slůvko kdyby se plochá dráha nejezdí, a vítězem z třiasedmdesátého je Milan Špinka. Autoři knihy sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA jej získali na páteční autogramiády, během nichž bude možné nejnovější plochodrážní publikaci získat.

První se bude konat na pardubickém hlavním nádraží před knihkupectvím Mozaika, jehož sortiment zaskočí i nejzapříhlásejšího knihomola. Druhou uvidí obchodní centrum Atrium, kde bude přítomen nejen Evžen Erban, ale i mistr klenotnický Pavel Lejhanec.

Páteční pardubické autogramiády:

čas: místo: hosté:
11:00 knihkupectví Mozaika – hlavní nádraží Milan Špinka
15:00 obchodní centrum Atrium Milan Špinka, Evžen Erban, Pavel Lejhanec
Milan Špinka se bude podepisovat v Pardubicích

Foto: Petr Dufek (Sokrates Media)

Česká plochodrážní hobby scéna má před sebou novou výzvu

Liberec – 12. února
V minulém roce se v Liberci se odstartoval projekt pro amatérské plochodrážníky. Z Polska přijela parta závodníků, která jezdí svou vlastní amatérskou ligu pod názvem KACZMAREK ELETRIC SPEEDWAY CUP. Závody se vypisují podle výkonnostních kategorii a asi jediný rozdíl oproti klasickým závodům je, že závodníci absolvují místo čtyř jen dvě kola. Jinak se rozpis jízd a celý systém se shoduje s klasickou plochou dráhou. A letošní sezóna přichází s novou výzvou.

Do závodu můžou nastoupit jezdci, co se přihlásí a splní podmínky startu do jednotlivých skupin. Loni se v rámci exhibice představil jediný Čech Michal Štok. Pro letošní rok obdržel pozvánku na celou sezónu. A to platí i pro ostatní naše hvězdy!

Chystá se totiž rozšíření závodů na dva stadióny v Čechách. V pátek 26. července by se měla celá parta ukázat  pod umělým osvětlením v Pardubicích a den poté, čili v sobotu 27. července již tradičně na libereckém stadiónu.

Spolupráce Liberce s Pardubicemi tak pomáhá otevřít stadiony i pro lidí, co si chtějí po své práci jít zajezdit a pobavit se. Opět se připravuji přímé přenosy online, zatím pouze k sousedům do Polska, ale vše je na začátku.

Tak to berte jako výzvu a ukažte se! Ti co se chtějí pobavit a zároveň si závodit na stadiónech, kde se jezdí ty nejlepší závody.

Michal Štok dostal nabídku jet cel seriál

Foto: Antonín Škach