Česká plochodrážní ročenka 2019 by mohla oficiálně závodit s pětistovkou

Česká Třebová – 11. února
Bláznivý nápad poskládat všechno podstatné z celé sezóny na našich oválech a sepsat to do knižní publikace se v mé hlavě nezrodil jen tak zničehonic. Avšak po pár nesmělých samizdatových či rukopisných popisech nabral jasnější kontury až někdy v létě 2004. A vskutku na jaře 2005 spatřila světlo světa první publikace Česká plochodrážní ročenka. Letos chystáme již její patnáctý ročník, takže by se dalo konstatovat, že populární knížečka dospěla do věku, v němž by se mohla ucházet o start v sedle pětistovky. Nadsázku stranou, drtivá většina českých závodníků má na stránkách ročenek z produkce vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové kompletně zachycenou svoji kariéru a to od okamžiků, kdy se prvně postavili k bílé pásce alespoň v jedné jediné ukázkové předváděcí jízdě. Pořádný dík patří všem našim partnerům, jejichž klíčová ekonomická pomoc přichází několik let v řadě. Chcete-li se rovněž Vy stát součástí projektu, jenž má v historii českého motorismu jen pramálo obdob, stačí se jen otázat na detaily inzerce na mobilu 604 534 551 či e-mailu vydavatelstvi@speedwayA-Z.cz.

Inzerentům se nabízí prostor pro inzerát v barevné části knížečky a jejich loga se objeví také na titulní stránce, jejíž podobu opět pomůže vytvářet Josef Franc coby český šampión jednotlivců
Inzerentům se nabízí prostor pro inzerát v barevné části knížečky a jejich loga se objeví také na titulní stránce, jejíž podobu opět pomůže vytvářet Josef Franc coby český šampión jednotlivců

Češi a Slováci v akci 295

Šroubkařská série Drift-On-Ice letos vůbec poprvé proběhla bez účasti českého závodníka, jelikož nejvěrnější účastník Zdeněk Holub laboruje se zdravotními problémy. Před čtrnácti dny v Malchowě se na nejvyšší stupínek vítězů postavil Wojciech Lisiecki, aby jej druhý den vystřídal Richard Geyer. Předevčírem v Jonsdorfu triumfoval Ronny Weis, aby včerejší derniéru letošní série v Chemnitz uzavřel triumfem Richard Geyer, nicméně celkový primát patřil Ronny Weisovi.

 

Nicméně bez stopy našich závodníků Drift-On-Ice 2018/2019 přece jen nezůstal. V sobotu se v Jonsdorfu nečekaně objevil Patrik Búri. Nicméně sám slovenský závodník připouští, že svůj závodní comeback po těžkém zranění přece jen uspěchal. Navíc měl smůlu jako hrom.

Ronny Weis se v jeho první jízdě snažil dostat dopředu před Patrika Búriho, jenž se blýsknul skvělým startem. Němec jej zavíral na vnitřní čáru, jenže slovenský závodník si o něho škrtnul a při svém pádu vzal s sebou také Anderse Thomsena.

Závodnický červíček nenechal dušičku Patrika Búriho na pokoji. Potlučený a na pokřiveném motocyklu zkusil nastoupit ještě do jedné jízdy. Po nule se však rozhodl ze závodu vycouvat a místo cesty do Chemnitz zamířit raději domů.

Pro statistiky nezbývá než doplnit, že v Johnsdorfu mu patřila desátá pozice (X 0 – -).

Zdeněk Holub se letos na saských šroubcích neobjevil

Ilustrační foto: Karel Herman