Jiří Wildt pojede ledařský šampionát Německa

Praha – 20. února
Německý šampionát ve čtvrtek před ledařským finále mistrovství světa v Berlíně se v průběhu let stalo již tradicí, účast českého závodníka již méně. Letos však došlo v tomto ohledu k posunu. Zatímco žádný Čech není v mistrovství světa ani jako nasazený stálý náhradník, v závodě, z něhož vzejde německý šampión, absolvuje Jiří Wildt.

 

„Už jsme to řešili loni s panem Moravcem,“ vysvětluje pražský závodník, kterak se na berlínskou startovní listinu dostal. „Nakonec z toho nic nebylo, měli asi dostatek jezdců. Letos jsem tam zkusil napsat sám a odepsali OK, až jsem byl sám překvapený.“

Jiří Wildt příjemně překvapil zkraje měsíce v Holicích, kdy jej vlastně nešťastná souhra okolností sestřelila z pódia. Jenže od té doby o českých ledech čteme jen samé negativní zprávy, které letošní mírná zima přináší. A o závodech si můžeme nechat jen zdát.

„Příprava je takové, že jen, co jsem složil státní zkoušky na inženýra s červeným diplomem, jsem nastoupil do práce,“ směje se Jiří Wildt. „Takže nic moc… A ještě jsem trochu nastydlý, tak doufám, že se do té doby alespoň vyléčím.“

Další ledařské příležitosti jsou bohužel ve hvězdách, takže Jiří Wildt má jedinou závodní jistotu, a sice motokros, jemuž se věnuje od jara do podzimu.

JIří Wildt byl v Holicích jediným závodníkem, který porazil Andrej Diviše

Foto: Karel Herman