Milan Špinka bude mít pilný pátek

Pardubice – 12. února
Stovky závodníků usilovaly v průběhu sedmdesáti ročníků Zlaté přilby o vítězství. Pouze osmačtyřiceti z nich se povedlo takového primátu dosáhnout. Ovšem jen jeden z nich se narodil přímo v Pardubicích. Život však není přímočarý, takže v okamžiku svého vítězství byl již závodníkem RH Praha. A nebýt svého bratrance, nikdy by se krásnou trofejí nemohl pochlubit.

Jak se to v třiasedmdesátém vlastně seběhlo, čtěte v historické rubrice magazínu speedwayA-Z

Zasvěceným plochodrážní fanouškům je poněkud zašmodrchaný úvodní odstavec dokonale jasný. Milan Špinka ve třetí semifinálové jízdě pětadvacátého ročníku Zlaté přilby Československa zadřel motor. A nebýt pomoci Evžena Erbana, který mu zapůjčil svůj motocykl, kdoví, zda by se na nejvyšším stupínku neradoval Ole Olsen.

Nicméně na slůvko kdyby se plochá dráha nejezdí, a vítězem z třiasedmdesátého je Milan Špinka. Autoři knihy sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA jej získali na páteční autogramiády, během nichž bude možné nejnovější plochodrážní publikaci získat.

První se bude konat na pardubickém hlavním nádraží před knihkupectvím Mozaika, jehož sortiment zaskočí i nejzapříhlásejšího knihomola. Druhou uvidí obchodní centrum Atrium, kde bude přítomen nejen Evžen Erban, ale i mistr klenotnický Pavel Lejhanec.

Páteční pardubické autogramiády:

čas: místo: hosté:
11:00 knihkupectví Mozaika – hlavní nádraží Milan Špinka
15:00 obchodní centrum Atrium Milan Špinka, Evžen Erban, Pavel Lejhanec
Milan Špinka se bude podepisovat v Pardubicích

Foto: Petr Dufek (Sokrates Media)