Češi a Slováci v akci 288

Z Lysé nad Labem a z Kostěnic se o víkendu ozýval zvuk plochodrážních motocyklů, ale sezóna anno domini 2018 se již uvelebuje na svém místečku v historii. Fandové dychtivě očekávají výstupy dnešního jednání lidí zainteresovaných v ledové ploché dráze. A prognózy meteorologů o nadprůměrných teplotách až do konce ledna zní jejich uším stejně lákavě jako ekonomické teze českého levicového premiéra liberálně uvažujícím občanům. Pozornost však poutají přestupy v Polsku a také slovenské komunální volby, jejichž výsledek ovlivní podobu české extraligy 2019.

 

Eduard Krčmář bude startovat v Poznani

Ve čtvrtek byly potvrzeny kontrakty Matěje Kůse v Krakově, Eduarda Krčmáře v Poznani a Davida Pacalaje v Krosně. Petr Chlupáč během týdne ještě nechtěl o svém angažmá v Rawiczi příliš hovořit, nicméně již na svém facebookovém profilu sdílel obrázek se sestavou klubu z města na půl cesty mezi Wroclawí a Lesznem, kde se skví i jeho jméno.

Post žarnovického primátora obhájil Kamil Danko, jehož v křesle prvního muže města čeká již čtvrté volební období. Přesto SC Žarnovica stále svou účast v extralize 2019 neodvolal. Jasno by mělo být do této soboty, protože management klubu má jednat s Petrem Moravcem ještě před kalendářní poradou.

Zatím nebylo rozhodnuto, zda extraliga v Žarnovici dojela do cíle

Představitele SC Žarnovica čeká rovněž jednání s primátorem. Jako problém se jeví nové zákony, které na Slovensku znevýhodňují malé sporty. Dle jejich znění nemůže klub použít dotace od města ani na pořádání kvalifikace o SGP 2020, ani na extraligu. Přitom SMF loni na celý motocyklový sport od státu dostala pouze 65 tisíc pro motocyklový sport v celé zemi.

Foto: Kiril Ianatchkov