Motocykly budou na pardubickém zámku i na svítkovském stadiónu

Pardubice – 15. srpna
Sport, kultura, zábava a hlavně nadšení dětí i jejich rodičů – to je symbol léta v Pardubicích, který je už druhým rokem reprezentován jeho Sportovním parkem umístěným v parku Na Špici a v prostorách zámku. Ten loňský předčil všechna očekávání pořadatelů, médií i veřejnosti když jej navštívilo kolem 370 000 lidí. Proto se v letošním roce dočkal své druhé edice.

 

Dnes najdete plochodrážní motocykly před pardubickým zámkem
Dnes najdete plochodrážní motocykly před pardubickým zámkem
Historický plochodrážní JAP se skvěle vjímá před renesančním skvostem Pardubic
Historický plochodrážní JAP se skvěle vjímá před renesančním skvostem Pardubic

Stejně jako v loňském roce je jeho nedílnou součástí i prezentace pardubického motocyklového sportu. Je rozdělen do dvou dnů. Během toho prvního se dnes v prostorách pardubického zámku prezentují AMK ZP Pardubice a pardubické motokrosové středisko.

Ve středu se pak akce přesune na plochodrážní stadion do Svítkova. Zde nejprve od 16 hodin mohou být zájemci svědky přípravy nejmladší plochodrážní reprezentace na závody letošního mistrovství světa v Pardubicích, Praze a francouzském Morizes.

Od osmnácti hodin se pak uskuteční mistrovský závod Flat Tracku a závod motokrosařů, když se plochodrážní stadion za oběma brankami vylepšil o prvky klasické motokrosové dráhy.

Pardubická plochá dráha se má rozhodně čím chlubit
Pardubická plochá dráha se má rozhodně čím chlubit

Foto: AMK ZP Pardubice

Magazín speedwayA-Z přispěje třetímu Srandamači svým pohárem

Česká Třebová – 15. srpna
Naši pravidelní čtenáři jistě s povděkem zaznamenali, že Karel Herman po svém debutu v publikaci Česká plochodrážní ročenka pravidelně pracuje i pro magazín speedwayA-Z. Muž, který se za čtyřicet let s fotoaparátem v ruce vypracoval mezi elitu své branže, zapadá do naší koncepce nejen svými brilantními snímky, nýbrž také svým přístupem k ploché dráze. Proto jej musely uchvátit kostěnické Srandamače, a když přišel s myšlenkou věnovat pohár pro jejich třetí letošní díl, v redakci pochopitelně našel pochopení. A tak se jeden plochodrážník bude tuto sobotu vracet s modrou přilbou.

 

Detaily Ceny speedwayA-Z budou upřesněny rovnou na místě. Avšak již dnes je jisté, že půjde o zvláštní rozjížďku na konec celého pořadu a bude se týkat kategorie Speedway. Vedle potlesku a uznání na jejího vítěze bude v cíli čekat zajímavý pohár, který rozhodně není putovní.

A protože se podle posledních zpráv do Kostěnic chystají závodníci, kteří tady ještě nebyli, je 3. Srandamač ideální příležitostí i pro fanoušky, jak vyplnit závodní vakuum, než závěr srpna udeří svou smrští plochodrážních událostí.

Pohár s modrou přilbou se již nemůže dočkat, až v sobotu přijede do Kostěnic
Pohár s modrou přilbou se již nemůže dočkat, až v sobotu přijede do Kostěnic

Foto: Karel Herman