Přelouč – 3. březen
Na evropský šampionát do polského Sanoku vyrazil s náhradnickou sedmnáctkou ve startovní listině. Domů se nakonec vracel s patnáctou příčkou. Samozřejmě mu přálo štěstí, jež do dle vlastních slov vesměs provází. Radek Hutla jedním dechem dodává, že se největší pravděpodobností se jeho závodní kariéra uzavřela jednou provždy.
Slaný – 29. února
Poslední únorový den na slánský plochodrážní ovál vyjela těžká technika, aby upravila místí dráhu před začátkem již sedmdesáté čtvrté plochodrážní sezony v Královském městě Slaný. Vzhledem sice k teplému, ale deštivému počasí se termín úpravy dráhy musel několikrát přeložit až nakonec s firmou ČNES Kladno došlo k dohodě, že termín čtvrtek 29. února bude mimo jiné k pracovním závazkům a zakázek definitivní možností realizace úpravy závodní dráhy.
Praha – 1. března
Bude mu sedmnáct. Se zdravou drzostí vlastní nevybouřenému mládí již mnohokrát předběhnul respektované autority. Nesledoval oficiální kalendář AČR a prostě si začal sezónu sám jako nic. Jenže ono také někdy zapršelo. Jindy zase paní Zima musela splnit kvótu a z pod své naducané duchny sypala sněhové vločky. A to se zase teenagerovi hodily máminy teplé sukně. Každopádně tréninkový seriál stopětadvacítek PRO-TEC Speedway Mini Cup bude na našich oválech také v letošní sezóně, ačkoliv ji nezahájí.
Praha – 1. března
Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem. Těžko zpochybňovat platnost pranostik, jež prověřila léta lidové moudrosti. Každopádně ve střední Evropě máme již asi měsíc jaro, plány na ledy shořely opět na prach. Třetí kalendářní měsíc odstartuje sezónu nejen ve Velké Británii, Polsku, a Francii, ale také u nás. Závodům předchází soustředění, takže v neděli večer v Kršku se setká šest plochodrážníků podporovaných Olympem. A možná sedm.
Praha – 29. února
Již před sedmnáctou hodinou čtvrtečního podvečera začala prezentace členů včetně placení ročních příspěvků na stadionu na Markétě. Po schválení jednacího řádu a komisí přečetl Petr Ondrašík zprávu o činnosti za minulý rok. Již před začátkem schůze si každý příchozí účastník mohl vyzvednout chlebíčky a něco k pití vodu nebo pivo. Na řadu se dostaly zprávy dobré, i ty méně příznivé o závodnících, které letos na oválech neuvidíme.
Je tomu již devět let, co jsme navštívili kolébku ploché dráhy v Austrálii. Zájezd pořádal Tomáš Rambousek. Zájezd jsme hodnotili na 120 procent, a to hlavně kvůli Tomášovi, který vše připravil na jedničku. Už ten rok, jsme se dohodli, že bychom mohli podniknout zájezd do USA na západ do Kalifornie, a navštívit tam některé závody a jezdce, kteří tam žijí.