Zeptejte se: Zdeňka Schneiderwinda

Praha – 14. února
Po vážném zranění z Morizes v září 2004 jeho smolná série pokračovala i zkraje loňské sezóny. Z volného závodu v holandském Balkbrugu se vrátil se zlomenou klíční kostí. Sotva se dal do pořádku, vypadl ze semifinále mistrovství světa. A ve finálové části na něho ani jednou nezbyla divoká karta pro rozjížďku poslední šance. V červenci v Mariánských Lázních však vybojoval český titul v závodě, který měl za poslední tři sezóny obnovené historie dlouhodrážního šampionátu republiky nejvyšší úroveň. Na podzim začal trénovat juniory pražské Markéty, a by o svých závodnických ambicích na letošek hovoří opatrně, můžete vzít jed, ze na jaře bude zase stoprocentně připraven. Zdeněk Schneiderwind je dalším z plejády českých závodníků, který magazínu speedwayA-Z poskytne exkluzivní rozhovor. A ani tentokrát nepřijdou zkrátka naši čtenáři, kteří za svůj dotaz získají podepsanou fotografii zpovídaného jezdce.

Antonio Lindbäck je v Čechách

Divišov a Pardubice – 13. února
Talentovaný švédský závodník černé pleti Antonio Lindbäck tráví dnešní den v Čechách. Na svém programu bude mít především podpis smlouvy továrního závodníka divišovské Jawy. Vedle toho se prostřednictvím Evžena Erbana očekává také jeho dohoda s klubem ZP Pardubice na zařazení na extraligovou soupisku východočeského celku.

Marián Jirout řádil v Telfordu

Telford – 12. února
Zatímco čeští příznivci ledové ploché dráhy mířili o víkendu do Divišova na Golden Spike, pro Brity byl na programu halový mítink v londýnském Telfordu. Tady se ovšem jelo na klasických motocyklech se šroubky v kolech. Česká republika měla ve startovní listině dvojnásobné zastoupení. Zatímco Marián Jirout, který se už v minulosti zapsal mezi vítěze, patří k ikonám tohoto klání, pro Pavla Fuksu to byla premiéra. Starší z pardubického dua nezklamal a opět se ozdobil britským titulem.

Kamenný bude mít i hvězdy první velikosti

České Budějovice – 13. února
Druhý závod ledařského šampionátu České republiky, jenž se uskuteční v sobotu na ploše českobudějovického rybníku Kamenný, rozhodne boj o titul letošního mistra. Vedle osmi českých závodníků, jenž se předvedli v akci už o víkendu v Divišově, bude startovní listina doplněna opět o zahraniční borce. A tentokrát se máme na co těšit.

Bratři Klatovští nepustili žezlo ze svých rukou ani dnes

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Divišov – 12. února
Dnešní první závod dvojdílného seriálu ledařského mistrovství republiky v Divišově měl stejné suverény jako sobotní podnik Golden Spike. Antonín Klatovský ani tentokrát nenašel přemožitele. A Jan Klatovský opět našel přemožitele pouze v osobě svého staršího bratra. Na třetí místo měl namířeno Rene Stellingwerf. Avšak v rozjížďce s číslem devatenáct musel zastavit s defektem. Aby byl jeho pech ještě větší, stalo se tak zrovna ve chvíli, kdy se probil do čela před Johanna Brucknera. Právě on si pak odvážel třetí příčku. Ještě před tím však musel v dodatkové jízdě porazit Jiřího Petráska. Pražský závodník, který se do sedla ledařského speciálu vrátil po čtyřech letech, bojoval jako statečný lev navzdory dvaceti stehům ve třech tržných ranách na nohou po sobotním pádu. Jenže Rakušan na něho v rozjezdu odstartoval a rozbitý led u mantinelu mu pak zabránil využít svých překvapivých úderů z vnější strany. Kladem závodu, který se konal zhruba před sedmi sty lidmi, byla bezesporu i účast osmi českých borců.

Bratři Klatovští ovládli Divišov

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Divišov – 11. února
Bratři Antonín a Jan Klatovští nenašli přemožitele v sobotním čtvrtém závodě seriálu Golden Spike. Dokonale využili absence trojice favoritů a upevnili si své vedení v průběžné klasifikaci. Před zraky zhruba dvanácti stovek diváků se v dramatické koncovce na nejnižší stupeň vítězů prosadil letošní objev Sebastian Gegenbauer, když Josef Šiška přišel o zelený věnec vinou pádu.

…Každý den (nejen) o české ploché dráze