Zítra se jde do akce naostro

Örnsköldsvik – 26. ledna
Kdeže mrazy druhého týdne měsíce ledna jsou? Obleva dorazila i do Švédska. V Örnsköldsviku je dnes okolo nuly. A pakliže se teplota odváží skočit dolů, pak maximálně o jeden titěrný dílek stupnice pana Celsia. Trénink pro zítřejší světovou kvalifikaci ledařů byl zrušen, aby povrch oválu zůstal ve skvělé kondici i na zítřek. Šestnáctka hlavních účastníků jej otestuje až při zkušebním kolečku před každou z rozjížděk úvodní série mítinku, jenž startuje v pravé poledne.

Martin Běhal před kvalifikací s Antonínem Klatovským | foto laskavostí Martina Běhala
Martin Běhal před kvalifikací s Antonínem Klatovským | foto laskavostí Martina Běhala

Speedway Grand Prix uvidí sprinty

Mies – 26. ledna
Sprinty, alias krátké závody před hlavním podnikem se již zabydlely ve světě automobilových i motocyklových okruhů. Nyní se premiérově chystají i při Speedway Grand Prix. Ve Varšavě a v Cardiffu při pátečním tréninku nepůjde pouze o právo přednostní volby startovních čísel, nýbrž i o body do celého seriálu.

 

Šestnáct závodníků bude rozděleno do čtyř skupin po čtyřech účastnících.  Každý z nich bude během dvou minut usilovat o nejrychlejší čas. Komu se to povede, kvalifikuje se do sprintu, který bude mít podobu klasické plochodrážní rozjížďky na čtyři kola.  Na základě pořadí v cíli se přidělí body dle klíče 4-3-2-1.

Výsledek sprintu bude mít také vliv na pořadí volby startovních čísel. Mimo Varšavy a Cardiffu zůstane měřený trénink ve stejné podobě jako loni. Letos ale bude předcházet všem třem podnikům SGP2.

Princip pátečních sprintů