Mladí závodníci si užívali tréninkový kemp v Liberci

Liberec – 18. a 19. července
V pondělí a úterý se konal na libereckém stadiónu ploché dráhy ve Starých Pavlovicích sportovní kemp určený pro mladé začínající závodníky. Jedenáct borců ze Zelené Hory a dva domácí zástupci, Adam Nejezchleba a Štěpánka Nyklová. Kemp vedl Andrzej Wnek a bylo vidět, jak mladí borci jsou od začátku své sportovní kariery vedeni k poctivé práci a hlavně chuti jezdit.

 

Na soustředění měli převahu závodníci Zielonej Gory | foto GRS Liberec

V úterý se na své závodníky přijel podít i předseda klubu Zielona Gora a sportovní ředitel klubu. S výkony svých mladých závodníků byl spokojen a nabídl Liberci další spolupráci ve výchově plochodrážních talentů. Cestou na návody přijel podpořit mladé závodníky Jan Kvěch.

Štěpánka Nyklová se ukázala pouze v pondělí dopoledne a předvedla, jak jí liberecká dráha svědčí. Po malé kolizi ukončila trénink a doufám, že ji brzo uvidíme na závodech zase ve finále. Jako druhý Čech se účastnil Adam Nejezchleba, který se připravuje na svůj první závod na elektrickém motocyklu.

Libereckou samozřejmostí se pomalu stává předvádění motocyklu s pohonem na baterii. Nejistota a snad i nedůvěra k nové technice byla rychle překonána. Odvahu jezdcům dodal i sám předseda zelenohorského klubu, jenž elektrickou motorku osedlal. Po pár kolech mu  jezdci aplaudovali a byla vidět velká pohoda.

Adam Nejezchleba vodí éčko | foto GRS Liberec

Celý program sportovního kempu pokračoval prohlídkou města, akvaparkem, dinoparkem a dalšími večerními atrakcemi nejen pro děti. Všichni se vracejí po soustředění v pořádku do svých domovů.

Děkuji všem, co nám pomohli tento sportovní kemp uspořádat, a hodně štěstí v dalším sportovním životě.

Liberecká éčka se dnes budou prezentovat v Toruni

Toruň – 22. července
V Liberci očekáváme svůj asi zatím nejdůležitější výjezd. E třída se bude dnes předvádět v polské Toruni v rámci Speedway Extraliga Campu, v němž excelují Vojtěch Šachl, Adam Bednář a Matouš Kameník. Společně s námi by tam měla být i dánská parta se svým motocyklem. Určitě to bude zajímavé setkáni, kde by se mělo domluvit jakým směrem budeme dál pokračovat.

 

Náš tým jede do Toruně předvádět tři motocykly , dva na nižším rámu, určený pro malé začínající závodníky a jeden v klasickém provedení. Všechny námi předvádění motocykly jsou odpovídají kubatuře 125.

Zájemce k vyzkoušení zveme k nám na libereckou dráhu, stačí jen zavolat a domluvit si termín.

Elektrická parta před odjezdem do Toruně | foto GRS Liberec