Velký kapr dostal Štěpána Melče před Štěpánku Nyklovou

Trhová Kamenice – 2. července
Štěpán Melč si v seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup již vyzkoušel, jaké je to stát na nejvyšším stupínku pódia. A tak jeho výkon na rybářských závodech v Trhové Kamenici, kam všechny kolibříky a jejich rodiče pozval Vladimír Hofman s Lubošem Hromádkou starším, jakoby přinesl symbolické pokračování jeho triumfů na oválech. Avšak stejně jako za řidítky plochodrážní stopětadvacítky musel o primát bojovat a hřát se na výsluní přízni Štěstěny, jenž mu na háček přihrála kapitálního kapra.

Plochodrážní zátiší u rybníku v Trhové Kamenici | foto Petra Zahradníčková
Zatímco Jiří Černý a Renata a Jaromír Nyklovi se s láskou věnují prasátku, hlavní postavy Luboše Hromádky a Vladimíra Hofmana se skromně pózují v pozadí | foto Petra Zahradníčková

Soutěž v chytání ryb probíhala minulý víkend na rybníku Vladimíra Hofmana v Trhové Kamenici. Všechno vyšlo parádně. Všichni jsme přijeli v pátek k večeru, rozpršelo se, ale ráno už krásně hřálo sluníčko. Následující den také. Chlapi připravili divoké prasátko na gril, bylo přichystáno pití a dobroty pro malé kolibříky.

Štěpánka Nyklová, Štěpán Melč a Luboš Hromádka na pódiu | foto Petra Zahradníčková

V sobotu ráno kolibříci místo motorek do ruky prut, vylosovali si čísla a šli na svá místa určená. Vladimír Hofman poskytl návnady a rady, jak chytat. Bylo to skvělé. Všichni se náramně bavili. Nejvíce malých ryb ulovila Štěpánka Nyklová, ale vítězem se stal Štěpán Melč, jenž chytil velkého kapra. Třetí skončil Luboš Hromádka.

Hlavní organizátor měl pro všechny zúčastněné plnohodnotné ceny a krásné medaile. Největším rybářem a odborníkem se ukázal Martin Šťastný, ale soutěžit z pochopitelných důvodů nemohl.

Medaile dostali všichni přítomní | foto Petra Zahradníčková

Krásný to víkend a velké poděkování Vláďovi Hofmanovi a jeho rodině. Děkuji za nás všechny rodiče a kolibříky.

 

Kolibříci na rybách | foto Petra Zahradníčková