Déšť byl silnější než odhodlání jezdců

Mariánské Lázně – 5. května
Mistrovství České republiky na dlouhé ploché dráze už klepe na dveře, i proto byl v Mariánských Lázních na dnešní čtrnáctou hodinu naplánován trénink. Ještě po obědě byla dráha tak suchá, že na ni musela vyjet kropička. To se ale úderem druhé hodiny začalo měnit…

 

Déšť sebral dnešní trénink v Mariánských Lázních | foto Václav Schmid

Martin Málek přivezl na lázeňský kilometr celou rodinku, dobrou náladu, ale i černé mraky. Josefa France kromě Zdeňka Schneiderwinda doprovázely již první kapky a po Oliveru Schmidovi, který chtěl potrénovat na své dvěstěpadesátce, už přišel jen vytrvalý déšť. Všichni tři, tak za asistence řady zkušených rádců, pouze natrénovali, jak co nejrychleji a nejefektivněji vyložit a naložit motorky a veškerénezbytné věci či se převléct do závodní kombinézy.

Ale jedno pozitivum déšť přinesl.Dráha si totiž s množstvím vody, které na ni spadlo, poradila celkem dobře. A kdyby napomohlo sluníčko, do hodiny by byla opět bez problémů sjízdná.

Nezbývá nám tedy než doufat, že počasí už si svou chvilku vybralo a příští sobotu si závody užijeme spolu s hezkým počasím.

Jan Jeníček zůstává na Moravě až do soboty

Nový Jičín – 5. května
Už to tam prakticky bylo! Vítězství v rozjížďce s číslem čtyři včerejšího přeboru v Kopřivnici přímo před zraky kouče jeho extraligových Pardubic! Nedočkaví horlivci si již do svých programů ke startovnímu číslu patnáct psali trojku. A možná si tak ani nevšimli, že se motocykl v čele v posledním výjezdu před cílem vzepjal na zadní.

 

Jan Jeníček po svém pádu skončil v nemocnici v Novém Jičíně. Utrpěl frakturu pravé ruky v zápěstí, žádná další zranění nebyla zaplaťpánbůh zjištěna. Lékaři si jej nechávají na pozorování do soboty.

Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme rychlé uzdravení!

Jan Jeníček bude v nemocnici v Novém Jičíně až do soboty | foto Pavel Fišer

Martin Málek dohání dvouleté zpoždění

Divišov – 5. května
Vánoce nebyly v posledních dvou letech častěji, to je pravda. Nicméně pandemická opatření v Německu a v Nizozemí přece jen zmáčkla závody na dlouhých a travnatých oválech na naprosté minimum. Jejich absenci pociťuje také Martin Málek. Po nedělním pódiu v Dingolfingu zamířil dnes do Mariánských Lázní trénovat. Není divu, český šampionát se na zdejším kilometru koná již příští sobotu.

 

Pódium v Dingolfingu: Stephan Katt, Michael Härtel a Martin Málek | foto Eduard Kutač

„Začátek dobrý, ale ta dvouletá pauza na dlouhých oválech je trochu znát,“ vrací se Martin Málek k Dingolfingu. „I kdy se mi podařilo vyhrát první jízdu, tak jsem se docela trápil se starty. Odvedl jsem Hynka, ale ten mi to další jízdu vrátil. Dráha byla ráno po dešti trochu náročnější, ale postupně jsem se do toho dostával, ale ty starty byla tragédie. V Dingolfingu je to hlavně o startu. Nakonec ve finále třetí místo je bomba. Ale většinou jsem to doháněl zezadu… Jinak bych chtěl poděkovat jak Mišovi Hádkovi, tak Edovi Kutačovi za pomoc, ale taky Káčovi Kadlecovi za manažerskou práci. Myslím, že jsme si to všichni užili, ale bylo to po tom čarodějnickém večeru trochu pro některé náročnější na fyzičku.“