Kolibříci odstartují lázeňskou sobotu

Mariánské Lázně – 13. května
Plochodrážní sobota v Mariánských Lázních bude pořádně dlouhá. Kromě veteránských dvouventilů a čtyřventilů nepůjde o nic menšího než korunovaci českého šampióna na dlouhé dráze pro rok 2022. A tak není divu, že druhý díl mistrovství republiky stopětadvacítek na malých tratích musí odstartovat již úderem deváté, což je dost možná rekord pro nejčasnější začátek plochodrážního závodu u nás vůbec. Startovní listina čítá deset jmen, oproti dubnové pražské ouvertuře přibyl Marián Jirout a do stopětadvacítek se vrací také Štěpán Ševčík.

Startovní listina MR 125 ccm na krátké dráze:

1 David Hofman, Pardubice
2 Roman Štola, Mariánské Lázně
3 Petr Marek, Chabařovice
4 Štěpánka Nyklová, Slaný
5 Luboš Hromádka, Pardubice
6 Štěpán Ševčík, Divišov
7 neobsazeno
8 Štěpán Melč, Plzeň
9 Marián Jirout, Pardubice
10 Karel Průša, Slaný
11 Tony Katra, Slaný
12 neobsazeno
David Hofman, Karel Průša a Tony Katra na stupních vítězů úvodního závodu v Praze | foto Karel Herman

Trať přinesla pořádnou blamáž

Gniezno – 12. května
Trať v Gniezně byla problematická již při středečním závodě skupiny E polského šampionátu juniorských družstev, díky čemuž bylo mnoho pádů. Problémy vyvrcholily ve čtvrtek. Po třech jízdách následovala rozsáhlá úprava oválu. V rozjížďce s číslem čtyři upadl Pavel Kuchař, který nakonec skončil v nemocnici. Po incidentu se sudí rozhodl podnik ukončit.

V rozjížďce s číslem jedna skončil Matouš Kameník třetí, vzápětí z tříčlenného týmu ACCR nestartoval nikdo. Jaroslav Vaníček ve třetí jízdě dovezl bod.

Pavel Kuchař vyprovází Jaroslava Vaníčka na start jedné z rozjížděk | foto Zdeněk Schneiderwind