Josef Franc opravdu, ale opravdu nekouše

Silvestr 2020
Zapeklitou situaci musela v posledních hodinách starého roku řešit plochodrážní komise. Jisté sdružení osvícených matek si totiž stěžovalo na Josefa France. Pražský závodník prý totiž děsivými grimasami straší děti, které se s ním chtějí vyfotit na stupních vítězů. Muži stojící v čele disciplíny mají naštěstí vzhledem ke koronavirové pandemii zkušenosti s elektronickou komunikací a tak celou kauzu smetli ze stolu ještě, než se stačili zakousnout do svého prvního silvestrovského chlebíčku. Posloužil jim i snímek Karla Hermana a také příklad psa. Jak známo takový, který štěká, nekouše, a o cenění zubů staré české přísloví mlčí.

Josef Franc je sympaťák každým coulem a nic se nemá brát vážně, tak veselého Silvestra!

Foto: Karel Herman

Po skromných začátcích se má projekt Jana Macka čile k světu

Silvestr 2020
Očividnou díru na trhu se rozhodl zaplnit Jan Macek. Kopřivnický odchovanec totiž pochopil, že na trhu autoškol a motoškol není jediná, která by zájemce učila ovládat plochodrážní speciál. A tak se odhodlal k činu. Začátek byl, ostatně jako u každého projektu těžký, avšak nakonec zájem překonal veškerá závodníkova očekávání.

Zprvu se zdálo, že Jan Macek se svou plochodrážní školou spláče nad výdělkem

Foto: Karel Herman

Zájem však byl nakonec naprosto nečekaný

Pavel Fišer v nouzi poznal přítele

Silvestr 2020
Práce fotografa na vrcholných plochodrážních mítincích není žádný med, jak by se nezasvěcenému pozorovateli mohl na první pohled zdát. Musí dodržovat celou řadu opatření, která jsou popsána na několika á čtyřkách, a přitom překonávat nemalé překážky. Pavel Fišer se naštěstí mohl spolehnout na pomoc Kirila Ianatchkova, takže si o pražský ostnatý plot nepřivodil zranění na choulostivých partiích svého těla.

Foto: Mirek Horáček

Eduard Kutáč na závodech nedává pozor

Silvestr 2020
Když se jede závod v Kopřivnici jako jeden z tamních pilných činovníků se prakticky nezastaví. Člověk by předpokládal, když se vypraví na plochou dráhu jinam, nespustí oči ze závodní trati. Avšak pravý opak je pravdou, protože Eduard Kutáč na tribuně nedává vůbec pozor, což pochopitelně Karlu Hermanovi nemohlo uniknout.

Foto: Karel Herman

Mirek Horáček se dal k hasičům

Silvestr 2020
Hasičské auto, to je panečku něco! Obzvlášť je-li jeho vodní dělo ještě delší než váš objektiv na Nikonu. Není proto divu, že se Mirek Horáček vyhoupnul na CASku, aby si vychutnal pocity hasiče. Naštěstí pro magazín speedwayA-Z však neodložil svůj fotoaparát, takže dlouhá reportáž z plzeňské juniorky byla kompletní jako vždy.

A pak, že na velikosti nezáleží

Foto: Karel Herman