Češi a Slováci v akci 295

Šroubkařská série Drift-On-Ice letos vůbec poprvé proběhla bez účasti českého závodníka, jelikož nejvěrnější účastník Zdeněk Holub laboruje se zdravotními problémy. Před čtrnácti dny v Malchowě se na nejvyšší stupínek vítězů postavil Wojciech Lisiecki, aby jej druhý den vystřídal Richard Geyer. Předevčírem v Jonsdorfu triumfoval Ronny Weis, aby včerejší derniéru letošní série v Chemnitz uzavřel triumfem Richard Geyer, nicméně celkový primát patřil Ronny Weisovi.

 

Nicméně bez stopy našich závodníků Drift-On-Ice 2018/2019 přece jen nezůstal. V sobotu se v Jonsdorfu nečekaně objevil Patrik Búri. Nicméně sám slovenský závodník připouští, že svůj závodní comeback po těžkém zranění přece jen uspěchal. Navíc měl smůlu jako hrom.

Ronny Weis se v jeho první jízdě snažil dostat dopředu před Patrika Búriho, jenž se blýsknul skvělým startem. Němec jej zavíral na vnitřní čáru, jenže slovenský závodník si o něho škrtnul a při svém pádu vzal s sebou také Anderse Thomsena.

Závodnický červíček nenechal dušičku Patrika Búriho na pokoji. Potlučený a na pokřiveném motocyklu zkusil nastoupit ještě do jedné jízdy. Po nule se však rozhodl ze závodu vycouvat a místo cesty do Chemnitz zamířit raději domů.

Pro statistiky nezbývá než doplnit, že v Johnsdorfu mu patřila desátá pozice (X 0 – -).

Zdeněk Holub se letos na saských šroubcích neobjevil

Ilustrační foto: Karel Herman