Patrik Mikel zkusí stlačit závodnický odklad

Otrokovice – 10. dubna
Plochá dráha někdy píše paradoxní příběhy. Elvis Avgucevič po svém pádu v rozjížďce s číslem čtyři nedělního slovenského šampionátu mířil do nemocnice. Nyní je prakticky v pohodě a dostal naordinován jen dvoutýdenní oddech. Patrik Mikel upadl o čtyři jízdy později. Byť už v osmnáctém Memoriálu Ladislava Eliáše nepokračoval, zůstával v depu s tím, že je jen poněkud otřesený. Nakonec však jeho loket zpevňuje sádra a před extraligovou ouverturou příští úterý má problém nejen Lubomír Vozár, nýbrž i Milan Mach. Byť se pardubický junior magazínu speedwayA-Z svěřil se svou verzí doby na rekonvalescenci, v Praze nepojede, čímž je s největší pravděpodobností zmařeno předjednávané hostování Josefa Nováka za Slaný.

 

Na nástupu Prague Open se Patrik Mikel ještě usmíval

Patrik Mikel sledoval zbytek závodu, vychutnal si také excelentní triumf Zdeňka Holuba a byl mezi prvními gratulanty v Pražanově boxu. Jenže krátce nato musel za zdravotníky do sanitky, kteří mu na loket nasadili dlahu.

„Puknul mi loket, sám od sebe, myslel jsem, že to je jen spálené,“ vypráví Patrik Mikel, cože se to těsně před příchodem soumraku v Žarnovici přihodilo. „Jeli jsme do Partizánského do nemocnice a tam řekli, že je to vyhozený. Ale včera ve Zlíně zjistili, že nebylo.“

V sobotu se Patrik Mikel mračil při Prague Open a stejně prosluněná žarnovická neděle chmury z jeho čela nerozpustila. „Byla to rána,“ vrací se k osudné rozjížďce s číslem osm. „Po závodech jsem hýbal s rukou a zničehonic jako kdybych tam měl tenisák.“

Patrik Mikel by se na ovály chtěl vrátit do třech týdnů

A kdy tedy pardubického juniora opět uvidíme v závodní akci? „Je to naražený, je tam otok, ale zlomený to není,“ přemítá. „Mám ruku v sádře, doktor říkal na čtyři nebo pět týdnů, ale chtěl bych to zkrátit na tři týdny. Na začátek sezóny je to blbý, ale chtěl bych stihnout mistrovství Evropy v Pardubicích…“

V Žarnovici si Patrik Mikel pochroumal loket

Foto: Karel Herman

Liberec láká další motocykly

Liberec – 10. dubna
Výročí sto dvaceti let stadiónu ve Starých Pavlovicích bereme vážně a lákáme další motorky. Týden po mistrovství světa v červnu se na ploché dráze ukáže trochu jiná, ale pořádná moto akce. Ve své plné kráse sem přijede Kawasaki.

 

A nejen, že přijede, ale rozbalí kamión plný svých zelených motocyklů, na kterých se budete moct povozit.

O celé akci vás budeme dál informovat.

Foto: laskavostí PD Liberec

Kostky slovenské reprezentace jsou vrženy

Žarnovica – 10. dubna
Prosluněná neděle na žarnovickém Městském stadiónu nejen korunovala Zdeňka Holuba slovenským mistrem, nýbrž také rozhodla o základní podobě reprezentace SMF v letošních světových a evropských šampionátech. Reprezentační vesty zbyly v zásadě skoro na každého držitele slovenské reprezentace a pro naše fanoušky je v současnosti asi nejzajímavější, že v pardubickém semifinále šampionátu Evropy koncem měsíce zavlaje slovenská vlajka pro Ukrajince Andreje Kobrina.

Ranking držitelů SMF a jejich nasazení do MS a ME:

ranking: jméno: M SR: reprezentace:
1. Martin Vaculík nestartoval kvalifikace o SGP 2019
2. Patrik Búri 7. kvalifikace o SGP 2019 a ME Balakovo
3. Andrej Kobrin (UA) 8. ME Pardubice
4. David Pacalaj 14. MS juniorů
5. Milen Manev (BG) 16. ME Balakovo
6. Jakub Valkovič 18. ME juniorů
7. Ján Mihálik 20. ME juniorů
8. Anton Wannasek (A) 23.
9. Michal Danko 25.

Poznámka: nominace do dalších šampionátů budou provedeny na základě aktuálních výsledků a momentální formy

Slovenští závodníci v neděli v Žarnovici: Juraj Šuška, Ján Mihálik, Michal Danko, David Pacalaj, Jakub Valkovič, Patrik Búri a trenér Ján Daniel

Foto: Karel Herman

Český mistr Slovenska pojede šampionát Evropy

Praha – 10. dubna
Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. Když vypadl reprezentant Holandska pro semifinále mistrovství Evropy jednotlivců v ruském Balakovu, reagoval AČR rychle. A tak se vedle dříve nominovaných Matěje Kůse a Ondřeje Smetany na východ vypraví rovněž Zdeněk Holub.

Startovní listina evropského semifinále – Balakovo (26.4.):

1 Grzegorz Zengota (PL), 2 Jevgenij Kostigovs (LAT), 3 Jesse Mustonen (FIN), 4 Milen Manev (BG – SMF), 5 Viktor Kulakov (RUS), 6 Ondřej Smetana (CZ), 7 Roland Kovacs (H), 8 Oleg Michajlovs (LAT), 9 Tobias Busch (D), 10 Andrej Kudrjašov (RUS), 11 Szymon Wozniak (PL), 12 Patrik Búri (SK), 13 Matěj Kůs (CZ), 14 Davis Kurmis (LAT), 15 Zdeněk Holub (CZ), 16 Tero Aarnio (FIN), 17 Ilja Čalov (RUS), 18 Vladimir Morozov (RUS)

Po triumfu v mistrovství Slovenska se pro Zdeňka Holuba otevřela rovněž šance v semifinále mistrovství Evropy

Foto: Karel Herman