Zásadní novinky ve filozofii týmotvorby mají všechna družstva

Praha – 16. dubna
Zítra v podvečer startuje na pražské Markétě extraliga. Již hodinu před vypršením termínu pro nahlašování sestav byl Petr Moravec schopný oficiálně distribuovat startovní listinu závodu. Přitom oproti loňsku každý z čtveřice týmů více či méně změnil svůj přístup ke stavění týmu.


Tipujte:

Který celek vyhraje úterní první extraligu na pražské Markétě?

View Results

Loading ... Loading ...


Eduard Krčmář pojede svou první extraligu jako senior

Pražané dostáli svému slovu o dvou juniorech v týmu a to i přesto, že se při Prague Open mnohem více blýskli čerství senioři. Pardubice při zranění Tomáše Suchánka povolaly Patryka Dudka. Slanému dospěl Eduard Krčmář, takže si musel vypůjčit Petra Chlupáče, a s Jakubem Jamrogem v sestavě se do týmu nevešel Michal Dudek. Žarnovica zase dává prostor pro Andreje Kobrina, jenž má letos licenci SMF, byť Ján Mihálik zůstává doma.

Sestavy oficiálně nahlášené dnes k 18:00:

AK Markéta Praha: 1 Zdeněk Holub, 2 Filip Hájek (junior AČR/SMF), 3 Matěj Kůs, 4 Josef Franc, 17 Jan Kvěch
AK 3ton Slaný: 5 Eduard Krčmář, 6 Martin Málek, 7 Zdeněk Simota, 8 Petr Chlupáč (Praha – junior AČR/SMF), 18 Jakub Jamrog (PL)
AMK ZP Pardubice: 9 Josef Novák (junior AČR/SMF), 10 Václav Milík, 11 Patryk Dudek (PL), 12 Hynek Štichauer, 19 Jaroslav Petrák
SC Žarnovica: 13 Patrik Búri, 14 Andrej Kobrin (UA – SMF), 15 David Pacalaj (junior AČR/SMF), 16 Jakub Valkovič, 20 Adrian Gala (PL)
Matěj Kůs v akci

Foto: Karel Herman

Češi a Slováci v akci 258

Déšť trápí britskou plochodrážní scénu a počet zrušených či nedokončených závodů narůstá. Své o tom ví rozhodně Martin Vaculík, který v uplynulém týdnu zažil něco takového rovnou třikrát. A naneštěstí si k tomu všemu ještě přivodil frakturu nohy. Další zprávy z tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z ovšem budou optimističtější. Alespoň pokud se českých a slovenských závodníků týká, protože kupříkladu Romano Hummel byl včera ve Vriesu diskvalifikován z prvního místa finále travnatého pouťáku kvůli ztracené plechové botě.

 

 

Nešťastný britský čtvrtek

Martinu Vaculíkovi přejeme rychlé uzdravení

Martin Vaculík se měl objevit hned v pondělí, kdy jeho Leicester měl v rámci SGB Premiership hostit Poole. Nicméně v neděli pršelo, takže byl mítink už nad ránem odvolán. Ve středu duel Rye House vs. Leicester skončil předčasně již po osmi rozjížďkách, takže se jeho výsledky nepočítají. Martin Vaculík nebodoval.

Ve čtvrtek startoval Leicester ve Swindonu. Již ve druhé zatáčce rozjížďky s číslem jedna upadl domácí Nick Morris. Martin Vaculík a jeho kolega Michael Palm Toft se mu již nestačili vyhnout a celá trojice skončila hrozivým letem do bariéry.

Slovenský závodník byl odvezen sanitkou se zlomenou levou nohou a bude muset podstoupit operaci. Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z pochopitelně přejeme rychlý návrat do formy.

 

Slovinsko, Polsko a zase Velká Británie

Eduard Krčmář opět hájil barvy Gniezna

V sobotu pokračoval druhým dílem šampionát Slovinska v Lublani, který přinesl další triumf Mateji Žagarovi. Spolu s ním se na pódiu objevili Nick Škorja a Matic Ivačič. Nikdo z Čechů či Slováků na brány finálové jízdy nezabušil. Nejblíže k tomu měl Michal Škurla (2 2 1 3 3), který však v semifinále vypadl ze čtvrté pozice. Patrik Búri (2 1 2 2 1) skončil sedmý, Ján Mihálik (1 0 1 1 1) třináctý a Martin Mejtský (0 0 1 0 E) šestnáctý.

Polské ligy se opět rozprostřely do obou víkendových dnů. Toruň doma slavila vítězství nad Wroclawí 47:43. Václav Milík inkasoval čtyři body (3 0 1 0). Včera v první lize Lublin vyhrál nad Gnieznem 54:35, pro něž Eduard Krčmář vyjezdil šest bodů (0 3 0 3).

Včera se dostal do akce rovněž Matěj Kůs. Duel SGB Championship Peterborough vs. Redcar dopadl 51:39. Kapitán pražské extraligové Markéty skóroval čtyřmi body (2 0 2 0).

 

Bahnitá neděle ve Vries

Martin Málek včera startoval v Dutch Open ve Vriesu

První kolo Dutch Open na travnaté dráze se konalo včera ve Vriesu. Finále vyhrál Romano Hummel, jehož však v cíli čekala diskvalifikace za ztrátu plechové boty. Vítězství spadlo do klína Berndu Dienerovi, druhý byl Henry van der Steen. Ten v poslední zatáčce předčil Christiana Hülhorsta, jenž upadl. Vrátil se ale do sedla, a na cílové rovince předjel Dave Meijerinka, který běžel se svým ztichlým motocyklem, a jemuž Christian Hülhorst na poslední chvíli sebral třetí pozici.

Podmínky ve Vriesu nebyly zrovna optimální

„No, nic moc jsem se nepředvedl,“ vypráví Martin Málek. „Od rána pršelo, propršelo celé dopoledne, podmínky byly takové, že všude bylo hodně vody. Trénink se posunul a nakonec byl jen jeden, na který jsem ani nejel. Pořadatelé ale makali na dráze celé dopoledne, a jak vysvitlo sluníčko, bylo vyhráno.

Martin Málek nakonec skončil desátý (E 2 3 2). „První jízdu jsem nedojel ze třetího místa,“ bilancuje. „Nakopla mě díra a spadnul mi řetěz. Potom jsem dojel třetí a druhý. V poslední jízdě se mi nepovedl start od mantinelu a nakonec z posledního místa vyšla zase třetí za dva body. A hotovo, do poslední mi chyběly body z první jízdy.“

A ještě jednou Martin Málek ve Vriesu

Foto: Dirk Ritschel a Daniel Šilhán, ilustrační Karel Herman