Jaromír Lach skončil s ledovou dráhou

Kopřivnice – 11. října
Někdejší motokrosař zamířil v půli osmdesátých let mezi plochodrážníky. Chtěl jezdit hlavně ledovou a travnatou dráhu. Nakonec se stal univerzálem, jenž závodil ve všech disciplínách. Od sezóny 2000 se soustředil výhradně na ledy. I to je však minulostí, jak jednačtyřicetiletý kopřivnický borec magazínu speedwayA-Z prozradil, protože jeho budoucností jsou terénní motocykly. Kromě toho jsme se Jaromíra Lach zeptali také na nejbližší budoucnost ploché dráhy v Kopřivnici.

František Ledecký slavil ve Mšeně narozeniny

Mšeno – 8. října
František Ledecký, někdejší československý reprezentant a úspěšný trenér v Praze a později i ve Mšeně, oslavil během sobotní Super Prix své pětašedesáté narozeniny. Od klubu dostal sošku plochodrážníka. Další dary mu přinesli přátelé, které pohostil v karavanu a později i v místní restauraci. Oslavenec si také liboval, když v sedle motocyklu Matěje Kůse mohl absolvovat několik koleček po dráze.

Aleš Dryml je vicemistr Evropy

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Lonigo – 9. října
Skvělá zpráva přišla dnes odpoledne z italského Loniga. Pardubický závodník Aleš Dryml se stal vicemistrem Evropy. Po pěti jízdách měl stejně bodů jako Jesper B. Jensen. Ke slovu tak musel přijít rozjezd. Na jeho startu se našemu jezdci prohráblo zadní kolo a vyhrál tak Dán. Lukáš Dryml obsadil čtvrtou příčku, náhradník Tomáš Suchánek do bojů nezasáhl.

Filip Šitera v Liberci nebude

Liberec – 9. října
Pracovní verze startovní listiny libereckého Posledního nalévání, které bude za dva týdny definitivní tečkou za letošní plochodrážní sezónou v Čechách, doznala dalších změn. Svou účast Věroslavu Kollertovi v pátek potvrdil Marián Jirout. V sedle plochodrážního motocyklu se po třinácti letech objeví s největší pravděpodobností také František Kalina, kouč prvoligové farmy Pardubic. Z hlavního závodu, který se zřejmě pojede dle klasického rozpisu na dvacet jízd, však bohužel vypadne Filip Šitera. Úřadující mistr republiky juniorských družstev totiž ve stejném termínu bude startoval v závodě italského šampionátu v Lonigu. Sezónu si pak prodlouží navíc mikulášským podnikem v Natschbach – Loipersbachu. A po vánočních svátcích odlétá k seriálu závodů na Novém Zélandu.

Tým Kohút nezadržel ani utržený píst

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Mšeno – 8. října
By pardubický Marián Jirout v opakované první jízdě musel zastavit kvůli utrženému pístu, přesto společně se slánským Miroslavem Fenclem přivedl tým Kohút Luštěnice k vítězství v dnešní šesté Super Prix Mšeno. Vedle příkladné párové spolupráce na dráze však vítězné dvojici nahrála i smůla soupeřů. Druzí Věroslav Kollert s Filipem Šiterou doplatili na tvrdou diskvalifikaci libereckého závodníka za překročení dvouminutového limitu, stejně jako defekt jeho plzeňského kolegy. Stála za ním ucpaná tryska, což Filip Šitera připisoval na vrub nečistotám v natankovaném palivu. Favorizovaná dvojice MPM Praha, která nastupovala do závodu s ambicemi na hattrick po triumfech v předchozích dvou letech, skončila nakonec až třetí. Antonína Švába totiž přibrzdil zadřený motor v rozjížďce s číslem sedm, což se stalo příčinou kolize s Filipem Šiterou. Ke vším smůle si však rozbolavělý Richard Wolff, jehož trápilo zraněné koleno, z kolize s Adamem Vandírkem v sedmnácté jízdě odnesl frakturu ruky.

…Každý den (nejen) o české ploché dráze