Chocenice – 8. března
Paní Zima je pěkná potvora. Mrazivými polibky vábila ledaře už v listopadu, aby se jim vysmála tradiční vánoční oblevou. V lednu je sváděla dalším ledařským objetím, ale brzy jim dala zase pořádně košem. Na našem kontinentu se konal jediný podnik, a sice evropský šampionát v Sanoku. Andrej Diviš v něm skončil desátý. Nyní jej čekají dva závody mistrovství světa, jenže trénovat na ledě je možné se stejným efektem jako v matematice dělit nulou.
Voznica – 7. března
Žarnovická plochodrážní ikona Ján Daniel se na svou poslední cestu vydá tuto neděli 10. března. Poslední rozloučení proběhne o půl druhé v domě smutku ve Voznici. Čest jeho památce!
Žarnovica – 7. března
Neviděl jsem ho nikdy na vlastní oči závodit. Nepamatuju si éru, kdy AMK Žarnovica bušil na brány československé extraligy. Když ji rozbil, vnímal jsem plochou dráhu ještě hodně okrajově. Coby teenagera posedlého závodním motorismem mě tehdy uchvacovala spíše pestrobarevná auta. Na stále sterilnějších okruzích, úzkých cestách rychlostních zkoušek, serpentinách vedoucích nahoru až kamsi k samotnému nebi či na terénních tratích. Dělilo nás přece jen devatenáct let. Přesto se stal člověkem, jehož jsem si nesmírně vážil. A budu i nadále, byť se dnešního rána jeho oči již neotevřely.
Krško – 6. března
Za stadiónů se stále častěji ozývá zvuk plochodrážních motocyklů. V Žarnovici trénuje Gorzow i s Martinem Vaculíkem a Adamem Bubbou Bednářem. Krosno vidělo před odjezdem na kemp do Debrecenu dva tréninky, jichž se účastnil i Václav Milík. Ale největší koncentraci českých závodníků zažilo Krško, na jehož ovále se od pondělí až do dneška prohánělo rovnou osm našich borců.
Praha – 3. března
Praha se opět po třech letech stala místem, kde činovníci mezinárodní motocyklové federace FIM školili ředitele pro své závody a také manažery národních týmů z řádů nutných pro jejich účínkování v disciplíně plochá dráha. Školení vedl ředitel plochodrážní komise FIM Ital Armando Castagna spolu s kordinátorkou této komise Lydii Robin. Na organizaci akce se také výrazně podílela dvojice našich zástupců v této komisi Petr Moravec a Pavel Ondrašík.
Ne. Ještě se nezávodí. Alespoň ne na klasických plochých drahách na evropském kontinentu. I když počasí by si již dalo říct. Motory ale už začínají burácet. A naši závodníci jsou u toho.