Filip Šitera a Zdeněk Schneiderwind dnes závodili v Německu

Olching a Altrip – 15. června
Filip Šitera skončil dnes se čtyřmi body dvanáctý v závodě German Open v Olchingu. „Vůbec jsem nestartoval, byla to jednokolejka a já byl nevyspalej,“ lamentoval po závodech borec, který se bezprostředně vydal na cestu na semifinále MS juniorských družstev v Kumle. Vyhrál domácí Martin Smolinski (15). Zdeněk Schneiderwind byl zase šestý ve volném závodě na travnaté dráze v Altripu, v němž nenašel přemožitele Gerd Riss.

Stránka speedway.sk znovu ožila

Žarnovica – 15. června
Možno si už niektorí z Vás všimli, že bola znovu spustená slovenská webová
stránka venovaná plochej dráhe. Jej názov je: www.speedway.sk. Do sveta
internetu bola zavedená 19.4.2006. Jej administrátorom je Štefan Ištok zo
Žarnovice. Prispieva do nej však môžu aj zaregistrovaní čitatelia. Články
sú zamerané hlavne na domáce dianie ale dajú sa nájs aj informácie zo
zahraničia. V ponuke je aj fotogaléria, história plochej dráhy na Slovensku
a iné.

Ledařský navrátilec v Mariánských Lázních nepojede

Praha – 15. června
Jiří Petrásek se letos opět vrátil k plochodrážnímu závodění. Vedle ledů, kde to dotáhl až ke čtvrtému místu v mistrovství republiky, vyrazil také na dlouhé a travnaté ovály. Reprezentoval na mistrovství světa v Mulmshornu a těšil se do Mariánských Lázní. V neděli měl mít startovní číslo osmnáct, avšak magazín speedwayA-Z zjistil, že jej poveze někdo jiný.

Oba mistři se už těší do Mariánských Lázní

Praha – 15. června
Od té doby, co se do Mariánských Lázní vrátil v roce 2003 český šampionát na dlouhé dráze, získali titul pouze naši závodníci. Ve dvou případech se mistrem stal Zdeněk Schneiderwind. A když byl předloni vážně zraněn po pádu ve francouzském Morizes, ozdobil se zlatem jeho klubový kolega Pavel Ondrašík. Jak to dopadne letos, bude až do nedělního finále A ve hvězdách, nicméně oba Pražané budou samozřejmě na startu. Magazín speedwayA-Z s nimi včera hovořil.

Mšeno bylo bito, ale nakonec zase vyhrálo

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Praha – 14. června
Otázka, kdo a kdy porazí fenomenální juniorský pár Mšena došla svého zodpovězení ve třetím kole šampionátu včera večer na pražské Markétě. V rozjížďce s číslem čtyři nejlépe odstartoval Antonín Galliani a Filip Šitera si tentokrát na něm vylámal zuby. Navíc Matěj Kůs udržel v šachu Věroslava Kollerta. Jenže při dalším vystoupení prvního páru domácích přišel Adam Vandírek o druhé místo, když mu ve druhém kole prasknul primární řetěz. Další bod pak Pražanům v sedmnácté jízdě sebral Martin Vaculík. Mšeno naproti tomu už nezaváhalo, takže zůstává suverénně v čele tabulky. Smolařem večera se stal Martin Málek. Postupně zadřel oba své motory, ale nakonec nastoupil do rozjezdu o bronz proti Pavlu Fuksovi s motocyklem svého kolegy Richarda Frištenského. Pardubák lépe zvládl start, nicméně jeho březolupský rival si po dvou kolech osahal vypůjčený stroj a prosadil se do čela. Stopětadvacítky se tentokrát staly kořistí Eduarda Krčmáře, který ve finálové jízdě svedl fantastický duel s Romanem Čejkou. Oba se tak dělí o průběžné vedení v seriálu.

…Každý den (nejen) o české ploché dráze