Nezbývá než čekat na víkend

Togliatti – 5. února
Dnes večer jeden byt v Togliatti provoněla vůně večeře, kterou pro výpravu českých ledařů se zručností sobě vlastní připravil Martin Běhal. Ten se včera nad ránem spolu s Lukášem Hutlou vrátil z Almaty, zatímco otec přeloučského ledaře strávil víkend na Urale. Všichni musí vyčkávat nejbližších dnů, zda se další týden vypraví do Šadrinsku, protože ve dvou nejbližších finálových podnicích české ledy zastoupení mít zřejmě nebudou.

 

Odkaz velké vlastenecké války je v Rusku stále přítomný

Poklid Čechů narušila porucha dodávky. „Vybila se baterka, ale děda na vrátnici nám ji dobil,“ líčí Radek Hutla. „Zatím se neděje nic. Dnes večer nebo zejtra ráno nám přijedou motorky. Kamión je už poblíž. Snad nás pustěj‘ na stadiónu do dílny.“

Bart Schaap, divoká karta finálového seriálu, který zmeškal závody v Almaty vinou problémů s vízy, již do Togliatti dorazil. A po ošklivém nedělním pádu je ve startovní listině také Johan Weber. Tím pádem se zdá, že si Lukáš Hutla z kupičky karet tentokrát místo esa vytáhnul černého Petra.

„Weber byl asi jen potřískanej‘,“ informuje Radek Hutla. „Na cé-téčku mu nic nenašli. A tak se o víkendu budeme na závody asi jen dívat. Kdyby se něco stalo, pojedeme do Šadrinsku. Jinak jedeme domů.“

Český ledař na ruském sněžném skůtru, aneb Radek Hutla v sobotu poznává Ural

V Čechách však kvůli počasí nemůže být ani řeči o vyhlídkách uspořádat závody, ačkoliv Mělice mají v kalendáři datum poslední únorové neděle. Teplo je však i v Togliatti. Na dnešní noc se předpovídá mínus osm, ale přes den všechno tálo.

Radek Hutla si však ruskou zimu užil. V Ufě platil za celebritu a ředitel místního učiliště jej v sobotu vzal na celodenní výlet na sněžných skútrech na Ural. Jeho ruský mechanik mu zase ukázal místní venkov a v domě své babičky mu nechal okusit nefalšovanou ruskou saunu.

Foto: laskavostí Radka Hutly