Roman Matoušek se vydal na svou poslední cestu

Slaný – 20. ledna
Už zhruba půl hodiny před posledním rozloučením s Romanem se začali scházet bývalí kolegové a závodníci ve výslužbě, kteří kdyby hned sedli na motorky tak by se z jejich počtu dala jet hned super liga důchodců ve čtyřech mančaftech v plné zbroji. Asi pět minut před jedenáctou byli všichni přítomní vpuštěni do kaple. Po úvodních dvou písních přišla řečnice, která přednesla krásnou řeč o Romanovi Matouškovi.

 

Jak začínal a jaký byl bojovník na dráze i v depu, ale i v životě. Vyzdvihla úspěchy i pády v jeho kariéře. Jaký byl kamarád i parťák. Po krásném proslovu zazněla ještě jedna nebo dvě písně a za obrovského potlesku ve stoje se rakev s mistrem levých zatáček za účasti rodiny a všech přítomných ztratila v dáli na poslední přímé cestě.

Čest jeho památce!

Lukáš Hutla v Almaty přece jen pojede

Přelouč – 21. ledna
Bart Schaap sice dostal od komise CCP divokou kartu na finále světového šampionátu ledařů, nicméně pozitivní zpráva jej přece jen zřejmě zastihla pozdě. Nestačil si včas vyřídit kazachstánská víza a holandská federace jej včera z úvodního dvojzávodu omluvila. Lukáš Hutla byl naštěstí ve střehu a tak boj o letošního mistra světa odstartuje také s ním.

 

Lukáš Hutla přece jen stihne úvod letošního ledařského světového finále

„Ve středu připravím motorky,“ plánuje přeloučský ledař. „Nechal jsem zkontrolovat simerinky a vůle. Dám to do rámu a pojedu. V neděli se má v Togliatti nakládat kamión s motorkama.“

Český reprezentant bude připraven, aby zasáhl i do dalších finálových závodů v Togliatti a v Šadrinsku. „Nejdřív jsem plánoval letět, že bych si všechno půjčil od Kazachstánců,“ říká. „Ale nakonec pojedu dodávkou, kdyby se někdo zranil a jel jsem i v Rusku.“

Foto: Karel Herman