Z bitvy o český titul vyšel vítězně Jan Kvěch

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Plzeň – 11. září
Televizní obrazovka v klubovně plzeňského klubu chrlila varování před záplavami. Červená bravy ale byla na mapě republiky na pravé straně. Mraky plnily své zlověstné sliby až v závěru druhého finále českého šampionátu. Intenzita jejich kapek mohla nanejvýš ohrozit papírové programy diváků než samotný závod. Na jeho počátku Jan Macek, který po dopravní nehodě cestou z Long Track of Nations dal horko těžko dohromady jediný motocykl, předčil Adama Bubbu Bednáře. Pražský závodník posléze odstoupil kvůli nemoci. K titulu měl nejblíže Jan Kvěch. Své šance zvýšil vítězstvím v deváté jízdě, kde nechal za sebou Daniela Klímu a Jana Macka. Shodou okolností kopřivnický borec byl jediným, kdo měl v závěru možnost uzmout titul pro sebe. Jan Kvěch by ale musel ve dvacáté jízdě skončit bez bodu a ještě prohrát v rozjezdu. Ani jedna z podmínek se nenaplnila. Jan Kvěch triumfoval stylem start – cíl a po letech smůly usedl na domácí trůn.

Jedna věc je jistá, uvidíme nového mistra

Plzeň – 11. září
Až po včerejším závodě evropských dvěstěpadesátek byla zkompletována startovní listina na dnešní rozhodující finále českého individuálního šampionátu. Na nabídku vzít si stále volnou patnáctku kývnul Petr Marek. I přes nepřízeň osudu dorazí na nástup kompletní šestnáctka závodníků. Jen jeden z nich se nakonec stane mistrem republiky. Jisté je, že vůbec poprvé ve své kariéře.

Svitavy pořádají další trénink

Svitavy – 10. září
AMK Svitavy v sobotu pořádá celodenní trénink pro speedway a flat track. Začátek bude v deset hodin. Je možné přijet již v pátek a přespat. Protože počasí příliš nepřeje, konání akce bude potvrzeno v pátek. Bližší informace poskytne Milan Moravec na telefonu 732 566 540.

Podoba plzeňské startovní listiny je klidná jako rozvodněný horský potok

Plzeň – 10. září
Všechno už tu jednou bylo. I to, že den před finále mistrovství republiky jednotlivců nebyla známá přesná podoba startovní listiny. Kupříkladu v jednašedesátém. Tehdy se kvalifikace ve Slaném a v Olomouci konaly na Čarodějnice a finálová část ve Mšeně startovala na Prvního máje. Letos řeší plochodrážní komise problém personálního charakteru. Co je horší, závodníci nejen přibývají, ale také ubývají.

Čtvrtlitry jedou z Krška prakticky rovnou do Prahy

Krško – 8. září
Včerejší premiéru v roli manažera s našimi reprezentanty při mistrovství Evropy dvojic dvěstěpadesátek Prožil Tomáš Kollert z Liberce, který odvedl perfektní práci. V týmu skvělá pohoda. Zdeněk Schneiderwind musel být v Morizes se svým dlouhodrážním týmem. Opět do Krška přijelo hodně diváků podpořit slovinské borce, kteří nakonec skončili stříbrní o bod za vítěznými Poláky. I tak fanouškové byli neskuteční. Naši závodníci skončili na sedmém místě, ale zkušenost byla obrovská. Navíc mají letos svojí premiéru ve dvojicích a tak jim velké díky za bojovnost. Zítra je čeká třetí závod v Praze, tak jim držte všichni palce. Dráhu znají a mají s ní zkušenosti.

…Každý den (nejen) o české ploché dráze