Tréninky běží naplno, začátek sezóny se posunuje

Krško – 17. března
Jeden plochodrážník. A dva flat trackeři. Takové je obsazení dvoudenního soustředění Olympu ve slovinském Kršku. Početně menší účast rozhodně není zapříčiněna faktem, že by ostatní esa zahálela doma za pecí. Naopak. Trénují také ostatní závodníci, protože začátek sezóny se o týden posunuje. Byť v podání kolibříků. Ale Prague Open přijde na řadu již příští týden. A je jasné, že půjde o mezinárodní závod jednotlivců.

 

Daniel Klíma po dvou dnech v Kršku bude trénovat ve čtvrtek na Markétě | foto Tomáš Topinka

Václav Milík se připravuje v Polsku. Adam Bubba Bednář se sem po víkendu v Lonigu přesunuje dnes. Jan Kvěch závodí v Anglii. Ostatní členové Olympu chodí do práce či do školy a spoléhají na domácí tréninky. Zítra bude v Pardubicích, pozítří první na velké dráze na pražské Markétě.

Pražský trénink stihne Daniel Klíma, jenž dlí v Kršku. Flat trackeři Ervín Krajčovič a Ondřej Svědík se vypraví opačným směrem. Budou trénovat ještě v Goričanu a ve Vasadu.

Flat trackeři budou z Krška pokračovat dále | foto Tomáš Topinka

V Chabařovicích pořádali první trénink již v sobotu. Jejich závodní sezóna měla odstartovat závodem série Speedway Mini Cup čtvrtého dubna. Klub jej ale musí přeložit již na tuto sobotu. Pražská zastávka o sedm dnů později se stane proto až druhým dílem. Po něm zahájí ostrá sezóna pětistovek.

„Bude to závod jednotlivců,“ prozrazuje Tomáš Topinka. „Ve startovní listině budou převážně naše mláďata, doplníme je o cizince.“

Napsat komentář