Speedway of Nations bude bez nerozhodných rozjížděk

Londýn – 19. března
Od letošního ročníku se mění bodový klíč za umístění v rozjížďkách Speedway of Nations na 4-3-2-1, což pro české fanoušky v závodech dvojic není nikterak neobvyklé. Opatření zruší remízy, jelikož v semifinálových podnicích se po jednadvaceti základních jízdách pojede jen jedna kvalifikační jízda mezi třetím a čtvrtým týmem. Formát finále se nemění, avšak koronavirová pandemie nastolila pochybnosti, zda se vůbec o mistra světa pojede.

 

Rusové slaví loňský titul

Sportovní podniky se ruší jako na běžícím pásu a motorismus nezůstává stranou. Letos se neuskuteční ani takové ikony jako Tourist Trophy na ostrově Man či Grand Prix Monaka ve formuli 1. V ohrožení jsou třeba i květnové podniky MotoGP. A přitom Speedway of Nations měl odstartovat prvním semifinále v Landshutu již na konci dubna, druhým v Daugavpilsu zkraje května a vyvrcholit v Manchesteru o pouhý další týden později.

 

Čechy nejsou výjimkou

Zrušen musel být i kontrolní trénink v Kostěnicích
Zrušen musel být i kontrolní trénink v Kostěnicích

Také u nás musí motorističtí příznivci škrtat v diářích své oblíbené mítinky. Dle aktuálních informací AČR je zrušen kupříkladu úchvatný závod do vrchu v Ústí nad Orlicí či silniční okruh v Uherském Hradišti.

Plochá dráha zatím musela odepsat závodní akce polooficiálního charakteru jako Speedway Mini Cupy, Slaný Speedway Academy a kontrolní trénink v Kostěnicích. Ty se dostaly mimo hru již minulý týden s vládním vyhlášením nouzového stavu. Jinak se zatím nebude konat pouze 28. března pardubické školení činovníků, jimž budou licence vydány bez semináře.

Foto: tiskový servis BSI a Mirek Horáček