Zdeněk Simota zatím netuší

Babice u Netolic – 18. března
Počasí venku maluje nádherné dny, a nebýt karantény, plochodrážní ovály by již dávno žily obligátním předsezónním ruchem. On již má motocykly připravené, avšak neví, zda na nich nebude závodit někdo jiný. Zdeněk Simota se totiž magazínu speedwayA-Z svěřil, že o pokračování svého závodní kariéry nemá ještě jasno i nebýt koronavirové pandemie.

 

Ani sám Zdeněk Simota netuší, jak se jeho další plochodrážní kariéra bude vyvíjet

„Motorky si připravuju, ale jestli na nich budu závodit nebo budou na prodej,“ říká Zdeněk Simota, jenž se měl opět vrátit do britského závodění. Nicméně comeback Plymouthu do Championship se nekonal, ale jihočeský závodník se nevzdával naděje na jiné angažmá.

„Asi před dvěma tejdny se ozvali z Birminghamu,“ přibližuje Zdeněk Simota. „Ale nakonec podepsali toho Němce (Valentina Grobauera – pozn. redakce). A od tý doby se neozvali. Teď to neřeším, vidíš, jak to je.“

V sobotu se v Peterborough konal Ben Fund Bonanza, avšak včera BSPA u vědomí závažnosti aktuálního vývoje odložila všechny další plochodrážní závody na Britských ostrovech minimálně do 15. dubna.

„Jestli bych měl závodit jen tady, to se na to vyprdnu,“ uleví si závodník, jehož bychom měli opět vídat ve slánské extraligové vestě. „Není to vydělečný a platit si tady všechno, to nejde. Extraligu ještě ke všemu zkrouhli na pět závodů. Uvidím, co bude. Měl bych jet Evropu, ale všechno se to asi posune. Loni by se dalo závodit i v listopadu, ale každej‘ rok to nejde.“

Zdeněk Simota v akci

Foto: Mirek Horáček a Karel Herman