Ondřej Smetana oslavil první triumf v Markéta Cupu

Praha – 6. srpna
Čtvrteční páté kolo Markéta Cupu přineslo první triumf Ondřeji Smetanovi. Mšenský závodník vyhrál všechny své rozjížďky, aby nakonec porazil ve finále A Ondřeje Veverku. Ten si účast v závěrečné jízda probil přes vítězný rozjezd s Jiřím Brummerem a Jaroslavem Hladkým. Důvod k optimismu mohl mít i Jiří Brummer. Vedle triumfů ve sponzorských jízdách a závodě o traový rekord zůstal na čele průběžné klasifikace.

„Závody se konaly za velkého vedra,“ hodnotí Zdeněk Schneiderwind. „To poznamenalo výkony jak jezdců, tak strojů. Jelo se po třídenním soustředění v Divišově. Poprvé startoval Daniel Spieller, který v Divišově patřil spolu s Danem Hádkem a Ondrou Smetanou k nejlepším, ale dnes své dobré výkony z Divišova nezopakoval. Naopak Jiří Brummer potvrdil současnou velkou výkonnost jak na pětistovce, tak stopětadvacítce a spolu s Ondrou Smetanou se dá říct, že startovní pole převýšili. Járovi Hladkému se nevedlo tak jako ve Francii a obsadil čtvrté místo. Naopak příjemným překvapením byl výkon Ondry Veverky, který vybojoval devět bodů a obsadil druhé místo. Dominikovi Hinnerovi a Michalu Škurlovi nejely motorky tak, jak by si sami představovali.“

9. Lukáš Kovařík, Praha ex 1 – –         1

Poznámka: Lukáš Kovařík byl v rozjížďce s číslem čtyři předjet o kolo. O účastnících finále B a A rozhodl rozjezd, v němž Ondřej Veverka porazil Jiřího Brummera a Jaroslava Hladkého.