Poslední letošní závod pětistovek doprovodí rozlučka

Pardubice – 10. října
Letošní MACEC Cup, jehož historie sahá do sezóny 2004, pokračuje v sobotu před polednem svým předposledním podnikem v Pardubicích. Dnes dopoledne uzřela světlo světa startovní listina, v níž prozatím chybí dvojice náhradníků. Vzhledem k okolnostem musely pro hosty sáhnout jak Pardubice, tak i slovenská Žarnovica. Jak se již stalo svítkovským zvykem, po dopoledním závodě odstartuje od třinácti hodin rozlučkový Becher Cup.

 

Jaroslav Petrák nesmí ve startovní listině chybět

Jak Martin Mejtský, tak Josef Novák, kteří měli Pardubicea potažmo Českou republiku v MACEC Cupu reprezentovat, se v současné době bohužel ploché dráze nevěnují. Hynek Štichauer, jenž loni personální otázku skvěle vyřešil, se podrobil operaci zraněného kolene.

Naše barvy proto vedle Jaroslava Petráka, jenž do soutěže nakoukl již v Rawiczi, doplní Patrik Mikel a Michal Škurla. Pardubice jej nominovaly jako vyjádření díků za hostování s jejich vestou v extralize. Dalším Čechem ve startovní listině je Ondřej Smetana, jehož však delegovala slovenská federace.

Václav Milík (bílá) bude přítomen až při rozlučce, Ondřej Smetana (modrá) a Patrik Mikel (červená) se střetnou při dopoledním závodě

Źarnovici totiž zbyli jenom Ján Mihálik a Michal Danko. Dopolední termín je totiž evidentně nešťastný. Jakub Valkovič má v pátek stužkovanou v levickém hotelu Lev, David Pacalaj je pozván na svatbu a Michal Tomka se zotavuje po svém pádu.

Nepřijede ani Andrej Kobrin, který startuje se slovenskou licencí, protože je zraněný. Trojnásobný vítěz MACEC Cupu přitom nebyl daleko od aktuálního leadera soutěže Marka Levišina. A tak mu na paty budou šlapat další pronásledovatelé Roland Kovacs a Milen Manev. Své slovo dozajista pronesou rovněž Poláci.

Michal Škurla si vysloužil odměnu za hostování za Pardubice v extralize

Jakmile MACEC Cup skončí, po krátké přestávce odstartuje Becher Cup. I když ani letos nepůjde o recesistické závodní klání, návštěvníkům se bude líbit. Přítomen bude Václav Milík a zájemce o jízdu na závodním motocyklu svezou i další. Za řidítka by rád usedl Tomáš Suchánek a navzdory chirurgickému zásahu bude přítomen také Hynek Štichauer.

Startovní listina sobotního závodu MACEC Cup v Pardubicích:

1 Mateusz Tudziez, PL
2 Patrik Mikel, CZ
3 Ján Mihálik, SK
4 Marko Levišin, UA
5 Gabriel Comanescu. RUM
6 Jaroslav Petrák, CZ
7 Milen Manev, BG (SMF)
8 Andrei Popa, RUM
9 Przemyslaw Liszka, PL
10 Roland Kovacs, H
11 Michal Škurla, CZ
12 Vitalij Lysak, UA
13 Michal Danko, SK
14 Szymon Szlauderbach, PL
15 Vitalij Koval, UA
16 Ondřej Smetana, CZ (nasazen SMF)
17 dodatečně
18 dodatečně

Foto: Karel Herman