Uvolněná atmosféra zhoustne zítra přesně v 19:04

Praha – 25. května
Trénink před sobotní dvaadvacátou Speedway Grand Prix na pražské Markétě podle horkého počasí proběhl asi jako líná siesta někde na jihu Evropy. Jezdci, s výjimkou Chrise Holdera, který se v depu ani neukázal, nijak nespěchali na trať. A s čestnými výjimkami ani nepředváděli jízdy po zadním kole před hlavní tribunou obvyklé při trénincích.


Tipujte:

Jak v sobotu skončí Václav Milík v české SGP?

View Results

Loading ... Loading ...

Britský šampión s trucujícím motocyklem

Václav Milík v plném tréninkovém nasazení

Ti, co tak učinili, jelikož je ostatní k tomu nijak nevyburcovali, jezdili tak nějak na poloviční výkon. A ani velká domácí naděje na sobotní závod Václav Milík neprojížděl obvyklou celou délku roviny před hlavní tribunou. O protilehlé straně stadionu ani nemluvě. Snad všichni aktéři si dobře uvědomovali, že podmínky sobotního večera budou nejspíš zcela odlišné a tak ostřílení borci jako jsou doyen všech účastníků seriálu Greg Hancock a trojnásobný mistr světa Nicki Pedersen si snad si jenom osvěžili půdorys pražského oválu.

Greg Hancock v pražských boxech

Jediný ze závodníků, který potřeboval co nejvíc kroužit po oválu, protože v Praze ještě nikdy nezávodil, aktuální britský šampion Craig Cook měl obrovskou smůlu, že mu motocykl dvakrát vůbec nedovolil odjet ostré kolo a hodně ho zlobil snad u každého výjezdu na trať.

Mechanici museli pracovat naplno, u plotu o přestávkách na opravu se Angličan přátelsky bavil s Adriánem Rymelem. Jakmile však vyjel na ovál, motorka ztichla a bylo po tréninku.

Věřím, že si Craig Cook vybral svůj podíl smůly a během závodu se mu žádný defekt nezopakuje. Popřejme to i ostatním jezdcům, jelikož plochá dráha je i tak dost tvrdý sport a k dramatu opravdu není potřeba přidávat ještě technické problémy.

 

Pohoda, pohoda, pohodička

Fredrik Lindgren je vedoucím mužem šampionátu

Nicki Pedersen, smolař varšavského závodu, na rozdíl od minulého roku trénoval velice pilně ve dvojici s Gregem Hancockem, protože právě v jejich skupině chyběl třetí Chris Holder. Dán byl jako obvykle poslední roky v doprovodu své kouzelné fyzioterapeutky, a když jsem se ho ptal na stav nedávno zlomené ruky, odpověděl, že je v pohodě.

Josef Franc během denšního tréninku

Ne, že bych očekával jinou odpověď, ale výkon na dráze neprozrazoval ani naznak trápení. Na rozdíl od Grega Hancocka Nicki Pedersen vypustil poslední možnost vyzkoušet si trať, ale podobně učinila většina ostatních závodníků, takže trénink po půl sedmé skončil.

Eduard Krčmář se v roli druhého náhradníka chystá na svou druhou velkou cenu

Nálada domácích závodníku v čele s divokou kartou Václavem Milíkem byla uvolněná. Všichni tři se v depu před začátkem tréninku ochotně bavili se známými i kamarády. Taková byla i celková atmosféra na Markétě, ale v sobotu večer jsem přesvědčen, že úplně všechno, nejenom trať a možná i počasí, bude zcela jinak.

V 19:04 dle harmonogramu závodu na startovní pásce budou stát vedoucí závodník šampionátu Fredrik Lindgren, vítěz z Varšavy Tai Woffinden, náhradník za zraněného Martina Vaculíka Niels-Kristian Iversen  a nikdo jiný než domácí Václav Milik.

Už se nemůžu dočkat.

Václav Milík prožije se svým synem atmosféru pražské velké ceny již posedmé

Foto: Kiril Ianatchkov a Pavel Fišer