Chybí jediné jméno

Slaný – 10. května
Plochodrážní sobota ve Slaném se zdá být nalinkovaná náramně. Program zahájí již úderem desáté kolibříci ve třetím díle svého republikového šampionátu na krátké dráze. O čtyři krát šedesát minut později zahájí hlavní program v podobě devatenáctého ročníku Memoriálu Antonína Vildeho. Oproti prvnímu nástřelu startovní listina přibyla další jména, jež byste rozhodně nečekali.

Kdo byl Antonín Vilde

Sebastian Ulamek se vrací na české ovály

O post největšího překvapení spolu zápolí sestava třebusických Beranů a druhého slánského páru. Za prvně jmenovaný tým nastoupí Matěj Kůs, jenž se vrací z Anglie kvůli nedělnímu finále v Kopřivnici. Za kolegu měl původně mít Ukrajince Stanislava Mělničuka, jenže nakonec s ním pojede Sebastian Ulamek.

Sestava slánských dvojek je složena z Petra Babičky a také Romana Čejky, jehož čeká překvapivý comeback, zatímco jméno kolegy Michala Dudka v prvním domácím páru není ještě známo. Zajímavou kombinaci přinese i juniorský tým Bellisu ve složení Filip Hájek a Petr Chlupáč, kteří spolu předevčírem stáli na stupních vítězů během plzeňské juniorky.

Filip Hájek a Petr Chlupáč vytvoří společnou dvojici

Systém závodu je redukovaný rozpis šampionátu republiky. Osm párů je rozděleno do dvou skupin. Po jejich dvanácti základních rozjížďkách přijedou ke slovu dvě umisťovací jízdy a pro nejlepší dvě semifinále a nakonec malé a velké finále.

Startovní listina sobotního 19. Memoriálu Antonína Vildeho ve Slaném:

skupina A: AK Slaný I 1 Michal Dudek
2 dodatečně
PK Plzeň 3 Jarno de Vries, NL
4 Geert Bruisma, NL
Smestav Speedway Team 5 Ondřej Smetana
6 Zdeněk Simota
Berani Třebusice SF 7 Matěj Kůs
8 Sebastian Ulamek, PL
skupina B: AK Slaný II 9 Petr Babička
10 Roman Čejka
AK Divišov 11 František Klier
12 Pavel Čermák
Bellis Junior Speedway Team 13 Petr Chlupáč
14 Filip Hájek
PRO-TEC SK Miletice 15 Martin Gavenda
16 Michal Škurla
Matěj Kůs pojede o víkendu dva závody u nás

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček