Vrásky na čelech Přeloučanů se prohlubují

Přelouč – 4. března
Polonahý chlap, který běhá po ledě a snaží se ze studené vody vylovit oranžový ledařský motocykl. Takový obrázek se naskytl během včerejšího soustředění Motoklubu Úhřetická Lhota na Pohránovském rybníku poblíž Pardubic. Příběh skončil zaplaťpánbůh happy endem, nicméně přeloučští ledaři vraští čela. Sobota s plánovaným závodem mistrovství republiky se totiž kvapem blíží, ale led v Mělicích tloustne opatrně jako hospitalizovaná anorektička.

 

Malá oranžová tečka na snímku je utopený motocykl Hutla Teamu

Marek Richter jezdil motocyklové sprinty, odkud se zná s klanem Hultových. Proto když včera projevil přání vyzkoušet si speciál na ledovou plochou dráhu, bylo mu pochopitelně vyhověno. Bruslaři jej ale vyhnali z místa, které si vybral.

Najednou se mu při jízdě propadlo přední kolo pod led. Nešťastný závodník přeletěl přes řidítka a mohl jen sledovat, jak se motocykl potápí. Naštěstí hloubka nebyla příliš velká a záchrana stroje si nevyžádala přehnaně velké úsilí.

 


Otazníky nad Mělicemi

Václav Hutla kvitoval příchod arktického vzduchu. Již v pondělí měřil sílu ledu v Mělicích a naměřil dvanáct centimetrů. Ve čtvrtek přijel opět a zjistil, že ledová vrstva navzdory tuhým celodenním mrazům ztloustla o pouhé dva centimetry.

Led v Mělicích tloustne jen velice pomalu

Se čtrnácti centimetry by proto o závodu o tomto víkendu nemohlo být ani řeči. Nicméně po včerejším incidentu Marka Richtera se prohlubují otazníky i nad příští sobotou. Václav Hutla by nesmírně rád sponzorům z okolí Přelouče prezentoval jejich loga na závodních motocyklech přímo v akci.

Na druhou stranu se obává zrádných kapes se slabším ledem, protože na rozdíl od Pohránovského rybníku je v Mělicích až šestimetrová hloubka. Bližší informace o kondici místního ledu by měly být známé dneska, kdy zde chtějí na šroubcích trénovat Hynek Štichauer a Martin Mejtský.


Foto: Radek Hutla, ilustrační Mirek Horáček