Lázeňský rekord nebyl uznán

Silvestr 2022
Po našich oválech se v letošním roce nepohybovaly pouze plochodrážní motocykly. A tak se opět přepisovaly historické tabulky a zaznamenávaly se nové statistické zajímavosti. Jeden z rekordmanů se dočkal mediální pozornosti, avšak jeho výkon nemohl být oficiálně uznán. A to nejen proto, že se po trati lázeňského kilometrů pohyboval v protisměru.

Po lázeňském kilometr se proběhnul také tento ušák | foto Karel Herman

Jaroslav Petrák pracuje na světovém titulu

Silvestr 2022
Jeho kariéra je ještě delší než příslovečné Lovosice a již jen málokdo pamatuje, kdy vlastně začala. Každopádně ho sama o sobě pasovala mezi české plochodrážní legendy. Nicméně Jaroslav Petrák by chtěl zaútočit na světový titul. Pro svůj plán si vybral stopětadvacítky. Dle snímku Veroniky Novotné nešetří odhodláním a je pekelně rychlý. Nicméně musí napřít své úsilí ještě na diplomatickém poli. V první řadě je třeba povýšit zlaté trofeje na regulérní mistrovství světa. A pochopitelně zapracovat na horní věkové hranici.

Jaroslav Petrák umí ze stopětadvacítky vytěžit maximum | foto Veronika Novotná

Karel Herman poslal dravou vodu na mlýn záhadologů

Silvestr 2022
Jsou věci mezi nebem a zemí. O něčem podobném můžeme polemizovat nebo brát jako fakt, nicméně nikdo si nemůže být jistý. Nyní však milovníky záhad a konspiračních teorií vzrušil jeden ze snímků Karla Hermana. Bádání nebyla ještě ukončena vzhledem k silvestrovskému datu. Faktem však zůstává, že taková fotografie z plochodrážních závodů nevznikne jen tak zničehonic.

Karel Herman fotil plochou dráhu jako vždy, přičemž zachytil něco mezi nebem a zemí | foto Karel Herman

Matouš Kameník odmítl nabídku NASA

Silvestr 2022
Snímek Pavla Fišera zaujal vedení NASA natolik, že kontaktovalo Matouše Kameníka se zajímavou nabídkou. Divišovský plochodrážník by měl školit astronauty, kterak naprosto účinně plachtit ve stavu beztíže. Oboustranná jednání však skončila vskutku astronomickou rychlostí. Talentovaný plochodrážník se totiž i nadále chce držet svého kopyta.

Matouš Kameník dokáže levitovat | foto Pavel Fišer