Marián Troliga nežije

V sobotu se ve Velkém Šariši zřítil malý vrtulník Robinson R44 a v jeho troskách zahynul Marián Troliga. Vlastník úspěšné firmy Troliga Bus svého času skvěle válel za řidítky silničních motocyklů. Byl to on, kdo svým způsobem nastartoval závodní kariéru svého příbuzného Pavla Pučka. Na dopravním hřišti vedle jeho restaurace totiž česká flattracková jednička ještě v předškolním věku poprvé osedlala motocykl. Čest jeho památce!

Na třicet let starém snímku vodí Marián Troliga svou dvěstěpadesátku Yamaha po žilinském letišti

Foto: Rudolf Mladý

Češi a Slováci v akci 270

Byl to týden nesmírně nabitý událostmi. A kdo z Čechů nebo Slováků nevyužil příležitosti, aby v jeho posledních čtyřech dnes navštívil alespoň jeden z šesti plochodrážních mítinků servírovaných naším kalendářem, mohl jedině litovat. Závody v Pardubicích, Svitavách, Kostěnicích a Žarnovici dozajista nabídly podívanou umocněnou o to víc, že po zítřejším PRO-TEC Speedway Mini Cupu nás čeká dlouhý červencový půst. V akci byli i dvěstěpadesátkaři a pochopitelně finalisté evropského šampionátu na travnaté dráze, který našim barvám přinesl skvělé úspěchy. Nicméně dnešní tradiční kompilace magazínu speedwayA-Z bude přece jen z těch skromnějších a zavede vás do Švédska, Německa a Anglie.

 

Pódium v Diedenbergenu

Polské ligy si vybírají červencovou přestávku, ovšem švédská Elitserien se jede dál a v úterý již měla na programu své osmé kolo. Indianerna Kumla doma těsně podlehla Vetlandě 44:46. Václav Milík byl se svými deseti body a jedním bonusem (2 3 2 1 2) bodově nejúspěšnějším domácím závodníkem.

Jaroslav Petrák nestartoval ve Svitavách, protože se přidal k výpravě Hynka Štichauera do Francie – a při čekání na pouťák v Marmande došlo i na pláž

Zdeněk Holub po páteční první lize ve Svitavách rychle spolu s Ondřejem Smetanou a Michalem Škurlou naložil své propriety do klubové dodávky a pospíchal do Prahy, protože již v sobotu jej čekala cesta do Diedenbergenu. Místní White Tigers porazili v bundeslize jeho Stralsund 44:40 a sám pražský závodník přispěl sedmi body se třemi bonusy (0 2 1 1 3).

Včera Newcastle hostil Workington ve čtvrtfinálovém duelu KO Cupu britského Championhsip. Prohrál 40:50, přičemž Matěj Kůs skóroval devíti body (3 3 3 0 0).

Foto: Zdeněk Holub st. a Tomáš Suchánek