David Pacalaj dychtivě očekává nejbližší dny

Žarnovica – 3. července
Za skoro půl století ve světě plochých drah má jeho dědeček Zdeno najetou trasu ze Žarnovice na jakýkoliv stadión v Čechách tak dokonale, že být cosi ve stylu Gumball Rallye, musel by zvítězit i s vétřieskou. Jeho vnuk má na tento týden vskutku natřískaný program. Pozítří výzva evropských devatenáctek v Pardubicích, hned na to první liga ve Svitavách a pak přijde žarnovický juniorský víkend, který nabízí primát v evropském poháru a český titul v soutěži juniorských družstev.


Tipujte:

Označte tři týmy, které budou v neděli stát na žarnovickém pódiu.

View Results

Loading ... Loading ...

Sto procent je přesně akorát

David Pacalaj chce podávat stoprocentní výkony

V sobotu odvedl David Pacalaj slušnou práci v semifinále evropských dvojic. Skóroval třinácti body, v čemž se mu v Nagyhalaszu mohl rovnat jen málokdo. A tak se sama od sebe vnucuje myšlenky, že mít dvojče, jelo by Slovensko své první finále v mistrovství starého kontinentu v párovém závodě.

David Pacalaj v akci

„Ano,“ rozesměje se David Pacalaj, když si podobnou představu převede do reality, aby se však rovnou vrátil oběma nohama na pevnou zem. „Je to škoda, ale nedá se nic dělat.“

A tak se spolu se slovenským závodníkem držme pevné reality také my. Ve čtvrtek jej čeká semifinále evropského poháru devatenáctiletých v Pardubicích a o den později s největší pravděpodobností i druhé kolo první ligy, jehož sestavy prozatím nebyly oficiálně potvrzeny. A pak přijde žarnovický juniorský víkend.

Zdeno Vaculík má svému vnukovi rozhodně co nabídnout

„Chci odjet každé závody na sto procent,“ nezastírá David Pacalaj. „Hlavně se těším na Pardubice. Bude to těžké, ale uvidíme, co z toho bude. V Žarnovici chci zajet co nejlépe a ukázat Žarnovičanům, že na to máme.“

 

Slibně vypadající premiéra

Ján Mihálik nebude chybět ve slovenské sestavě

David Pacalaj pochopitelně může těžit z rodinné plochodrážní DNA, jejíž šroubovice se začíná točit již v momentě, kdy se Zdeno Vaculík poprvé dozvěděl, že v bratislavském Prievoze trénují plochodrážníci. Upřímně řečeno jenom hlupák by z takových podmínek netěžil, nicméně sotva letí páska nahoru, zůstává na závodníkovi samotném, jaké výsledky bude rozjížďka mít. A žarnovický junior už mnohokrát ukázal, že má daleko k pozici protekčního dítěte chráněného slavným původem.

Jakub Valkovič si o nominaci do evropského poháru řekl i svými výkony v české extralize

Evropský pohár dvojic je zbrusu novou soutěží, která v sobotu v Žarnovici zažije svou premiéru. Spolu s Davidem Pacalajem se ve slovenském týmu objeví Ján Mihálik, který reprezentoval svou vlast v sobotu v Nagyhalaszu. Úloha náhradníka připadla Jakubu Valkovičovi, známému z české extraligy, jehož otec Štefan by se snad upsal i samotnému ďáblovi, pakliže by jim slíbil novou spojku.

Po své čtvrteční premiéře v Pardubicích bude Petr Chlupáč v reprezentaci na roztrhání

Podpora ochozů domácího Městského stadiónu na domácí závodníky působí jako červený hadr na býka ve španělské koridě. Nicméně sobotní závod bude nesmírně těžký. Své nejlepší ve věkové kategorii pod devatenáct let do boje posílají také Lotyši, Švédi, Poláci, Dánové i Němci. A pochopitelně rovněž Češi. Naše barvy budou hájit mladí lvi Jan Kvěch a Petr Chlupáč.

Jan Kvěch nesmí v české nominaci chybět

Tipovat výsledek je na ploché dráze ošidné vždycky, ale žarnovická sobota je v tomto ohledu ještě složitější. Zkuste své štěstí v naší anketě, ale hlavně se přijeďte podívat. Šampionát juniorských družstev na druhý den spolu s atraktivním okolím nabízí jedinečnou šanci pro krátkou dovolenou.

Startovní listina sobotního evropského poháru juniorských dvojic do 19 let – Žarnovica:

Lotyšsko: 1 Oleg Michajlovs, 2 Artjom Trofimovs
Švédsko: 3 Alexander Woentin, 4 William Björling
Polsko: 5 Jakub Miskowiak, 6 Viktor Trofimov
Slovensko: 7 David Pacalaj, 8 Ján Mihálik, 18 Jakub Valkovič
Česká republika: 9 Jan Kvěch, 10 Petr Chlupáč
Dánsko: 11 Jonas Seifert Salk, 12 Mads Hansen
Německo: 13 Lukas Fienhage, 14 Lukas Baumann, 21 Niels Oliver Wessel

Foto: Karel Herman

Hynek Štichauer sází do loterie

Tayac a Pardubice – 3. července
Po extraligách si mohl pod svoje stále delší vousy mumlat, že opět ani nezklamal, ani nepřekvapil. A že je za to sice rád, ale na druhou ho to mrzí. Všechno se změnilo minulou středu ve Svítkově. Ano, Lubomír Vozár mohl za své první letošní vítězství děkovat Václavu Milíkovi s Patrykem Dudkem, ovšem při současné vyrovnanosti vyšší české divize bylo podstatným slovem do pranice dvanáct bodů Hynka Štichauera. Pardubický závodník by se pochopitelně rád vrátil na český trůn, nicméně v sobotu večer má před sebou výzvu zcela jiného druhu.


Tipujte:

Zacinká v Tayacu okolo sobotní půlnoci někdo z českých závodníků evropskou medailí?

View Results

Loading ... Loading ...

Hynka Štichauera čeká v sobotu evropské finále v Tayacu

V jednadvacet hodin totiž ve francouzském Tayacu startuje finále mistrovství Evropy na travnaté dráze.  A Česká republika je opět faktorem, s nímž je nutno počítat. Vedle Josefa France budeme mít na ovále v akvitánském městečku také Martina Málka a Hynka Štichauera.

Od chvíle, kdy v dubnu před třemi lety v rámci dne otevřených dveří v Mariánských Lázních, začali pronikat do tajů svérázné plochodrážní disciplíny, oba ušli pořádný kus cesty. Martin Málek se již kvalifikoval do světového finále na dlouhé dráze pro rok 2019. V něm nemá zcela zabouchnuté dveře ani Hynek Štichauer. Pardubičan byl navíc loni ve finále mistrovství Evropy v Hertingenu nejlepším Čechem a před jeho výkony tehdy oněměl i sám velký Josef Franc.

Hynek Štichauer se skvěle etabloval ve světě dlouhých a travnatých drah

„Mám nejen Tayac, ale i Marmande a Roden,“ přibližuje Hynek Štichauer, že pro úspěch ve světě dlouhých a travnatých drah není možné přijet rovnou na vrcholný podnik. „Tayac je tvrdá dráha. Patrick Goret se nabíd‘, že mi připraví dvě motorky. Přijal jsem, ale je to sázka do loterie.“

Nezbývá než dodat, že podobný vabank s technikou hrál Hynek Štichauer i předloni v nezapomenutelném světovém šampionátu dlouhodrážních družstev v Mariánských Lázních. A po závodech cinkal český nároďák bronzovými medailemi.

Startovní listina evropského finále na travnaté dráze – Tayac, sobotní večer:

1 Josef Franc, CZ
2 Mark Beishuizen, NL
3 Christian Hülhorst, D
4 Stephan Katt, D
5 Henry van der Steen, NL
6 Stephane Tresarrieu, F
7 Paul Hurry, GB
8 Dimitri Berge, F
9 James Shanes, GB
10 Hynek Štichauer, CZ
11 Andrew Whitaker, GB
12 Mathieu Tresarrieu, F
13 Lars Zandvliet, NL
14 Martin Málek, CZ
15 Romano Hummel, NL
16 Max Dilger, D
17 Zach Wajknecht, GB
18 Anthony Chauffour, F
19 Richard Hall, GB
20 David Mears, GB
Josef Franc se řadí mezi pretendenty na medaile

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer

Martin Málek je světovým finalistou pro rok 2019

Dvěstěpadesátky čeká pilný a zajímavý týden

Chabařovice – 3. července
Dnes vyrážíme na sever Polska do města Gdaňsk, abychom se zúčastnili závodů světového šampionátu dvěstěpadesátek. Zítra jsou na programu dvě semifinále. V prvním nastoupí Daniel Klíma, ve druhém Milan Dobiáš a Filip Šifalda. Pokud se dostanou do osmičky nejlepších, čeká je finále. K němu by se přesunuli asi o sto kilometrů jižněji do Toruně. Bude to pěkně zajímavý týden, protože ve Wittstocku je v sobotu ještě světový pohár dvěstěpadesátek na dlouhé dráze. Z Polska sem pojede Milan Dobiáš, zatímco z Čech dorazí ještě Daniel Šilhán a Pavel Kuchař.

Milan Dobiáš pojede oba šampionáty, Filip Šifalda jen na krátké dráze

Světový týden na čtvrtlitrové scéně:

mistrovství světa mládeže – Gdaňsk: semifinále 1 – 1 Sebastian Palmese (USA), 2 Rasmus Pedersen (DK), 3 Jeffrey Sijbesma (NL), 4 Ben Ernst (D), 5 Pavel Nagibin (RUS), 6 Mateusz Cierniak (PL), 7 Philip Hellström – Bängs (S), 8 Jacob Hook (AUS), 9 Ričards Ansviesulis (LAT), 10 Mateusz Bartkowiak (PL) 11 Jordan Palin (GB), 12 Espen Sola (N), 13 Filip Nizgorski (PL), 14 Daniel Klíma (CZ), 15 Markus Maximus Lill (EST), 16 Lukas Wegner (D), 17 Kamil Strak (PL); semifinále 2 – 1 Erik Bachhuber (D), 2 Francis Gusts (LAT), 3 Milan Dobiáš (CZ), 4 Liam May (AUS), 5 Viljam Lappi (FIN), 6 Markus Birkemose (DK), 7 Keynan Rew (AUS), 8 Noel Wahlqvist (S), 9 Johnny Wynant (D), 10 Filip Šifalda (CZ), 11 Krzsyztof Lewandowski (PL), 12 Karol Zupinski (PL), 13 Colton Hicks (USA(, 14 Casper Henriksson (S), 15 Esben Hjerrild (DK), 16 Leon Flint (GB), 17 Piotr Swiercz (PL); finále bude 6.7. v Toruni
světový pohár na dlouhé dráze – Wittstock, 7.7.: 1 Daniel Šilhán (CZ), 2 Jake Mulford (GB), 3 Ben Ernst (D), 4 Andreas Kristensen (DK), 5 Timo Wachs (D), 6 Johny Wynant (D), 7 Pavel Kuchař (CZ), 8 Erik Bachhuber (D), 9 Max Troidl (D), 10 Viljam Lappi (FIN), 11 Sam Ening (NL – DMSB), 12 Marcus Birkemose (DK), 13 Milan Dobiáš (CZ), 14 Keynan Rew (AUS), 15 Steven Labouryie (F)
Daniel Klíma míří do Gdaňsku

Foto: Jiřina Šifaldová a Karel Herman

Pavel Kuchař – na snímku s Bruno Belanem a Janem Jeníčkem při sledování pardubické extraligy – pojede do Wittstocku