Lázeňský kilometr pokračuje

Mariánské Lázně – 3. listopadu
V souvislosti s developerským rozvojem města Mariánské Lázně se vznášely otazníky nad místním dlouhodrážním oválem. Nicméně v současnosti by měly být chmury zažehnány. Starosta Petr Třešňák včera jednal o osudu areálu se zástupci TJ Lokomotiva, AMK Mariánské Lázně a Správy městských sportovišť.

 

Zúčastněné strany se shodly, že celý areál zůstane zachován a to včetně závodní trati, na jejíž unikátnosti se dle starostova facebookového profilu všichni shodli. Areál by měl být průchozí z několika směrů. Úkolem AMK Mariánské Lázně je získat jasnou deklaraci o zachování plochodrážního oválu od AČR.

Územně plánovací odbor města připraví zadání studie na další rozvoj celého areálu, kde by se již v různých časových etapách mohly realizovat kupříkladu skatepark či parkurové hřiště.

Na úterním jednání komise ploché dráhy v Praze sice zástupci AMK Mariánské Lázně nebyli přítomni. V prosinci však na jednání od Pardubic mají určitě dorazit. A to již jen proto, že se na jejich lázeňském kilometru napřesrok bude konat opět mistrovství světa. Ruku v ruce s ním by se na své tradiční dějiště mohl vrátit také šampionát republiky.

Lázeňský kilometr bude zachován

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Příští víkend nabídne plochou dráhu také v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem – 3. listopadu
Dávno, velice dávno se plochá dráha nejezdí v kolínském Háníně a rovněž travnaté závody v Chlumci nad Cidlinou a v Poděbradech jsou již jen ve vzpomínkách pamětníků a starých novinových článcích. Přesto se rok co rok sport levých zatáček do Polabí vrací. Motory pravidelně bouří na výstavišti v Lysé nad Labem, kde se plochodrážníci prezentují v rámci výstavy Rychlá kola. Její osmnáctý ročník je na programu o příštím víkendu 10. – 12. listopadu.

 

Český šampión Josef Franc nebude v Lysé nad Labem chybět

Výstava nabídne široký průřez českým motoristickým sportem. V portfoliu jízdních ukázek se tradičně představí nejen kolibříci, ale i pětistovky na improvizovaném venkovním závodišti.

Naplánovány jsou i besedy se závodníky a autogramiády, kde se mimo jiné objeví český šampión Josef Franc. Jedná se rovněž o účasti Václava Milíka, jehož časový harmonogram však komplikuje účast na podobné akci v Letňanech, jež se koná ve stejném termínu.

Improvizované plohcodrážní závodiště na výstavě v Lysé nad Labem

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV) a Karel Herman