Praha – 21. dubna
Osmička šastlivců, kteří si ve středu na pražské Markétě vyjeli reprezentační vesty ve světovém a evropském šampionátu jednotlivců, si včera a dnes vybírala kola, v nichž chtějí startovat. Samozřejmě byla uplatněna zásada, že výše umístění závodníci si volí dříve. Magazín speedwayA-Z přináší kompletní seznam.
Nasazení Čechů v MS a ME jednotlivců:
MS
Miskolc
9 Aleš Dryml, Pardubice
Tarnow
11 Bohumil Brhel, Olymp
14 Lukáš Dryml, Pardubice
ME
Terenzano
16 Lukáš Dryml, Pardubice
Blijham
11 Bohumil Brhel, Olymp
15 Zdeněk Simota, Plzeň
Lvov
12 Josef Franc, Olymp
16 Tomáš Suchánek, Pardubice
Daugavpils
5 Marián Jirout, Pardubice
12 Luboš Tomíček, Olymp
Lublaň (SMF)
Aleš Dryml, Pardubice
Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon D Mark II)
Praha – 21. dubna 13:30
Právě v těchto chvílích se odehrává jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě Pavla Ondrašíka. Na pražské Staroměstské radnici před malou chvílí řekl své ano slečně Janě Kudrnové, sekretářce AK Markéta. Za všechny své čtenáře posílá gratulace také magazín speedwayA-Z.
Praha – 18. dubna
V neděli 16. dubna v 9:40 se manželům Kristýně a Richardu Wolffovým narodil syn. Chlapec měří 52 centimetrů, váží 3,25 kilogramů a dostal jméno Sebastian. Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z posíláme gratulace šastným rodičům.
Divišov – 15. dubna
Jan Hlačina, jehož kariéra byla už od jeho prvních plochodrážních krůčků v roce 1999 spjatá se slánským klubem, se v průběhu zimy rozhodl zanechat aktivní činnosti. Nicméně divišovský závodník sport levých zatáček neopouští. Po loňském zácviku se letos zařadil mezi rozhodčí. A na pražské Markétě se ve středu představil jako mechanik Filipa Šitery. K nejpozoruhodnějším závodnickým úspěchům Jana Hlačiny patří mistrovský titul v juniorských družstvech, který dobyl společně s Miroslavem Fenclem a Patrikem Linhartem v sezóně 2002. Loni patřil k slánské sestavě, která triumfovala v extralize. Největší vítězství, které nelze ničím vyvážit však zaznamenal na přelomu milénia, kdy se statečně vypořádal s leukémií. Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon D Mark II)
Po skoro jednom roku se klubu GRS Liberec podařilo získat stavební povolení na dokončení depa. I přes několik udání na Plochou dráhu a invetora stavby firmu GRS ze strany Autokempu – Autoklub Liberec se nezlomilo úsilí o dokončení depa. V současné době se čeká na nabytí právní moci. „Liberec tak pokročí zase o kousek dál,“ řekl Věroslav Kollert. „O průběhu dostavby budeme dál informovat. Samozřejmě také pokračují projektové práce na novou tribunu.Ta by měla být v provozu v roce 2008.“
Pardubice – 8. dubna
V sobotu se v Pardubicích konalo školení činovníků, rozhodčích a ředitelů závodů. Závěrem se skládaly testy. Protože výsledky nejsou již tradičně veřejné, magazín speedwayA-Z požádal Milana Špinku, šéfa plochodrážních arbitrů o komentář.
„Jsem velice spokojen s úrovní nejen rozhodčích, ale i ředitelů závodů,“ hodnostil výsledky akce Milan Špinka. „Oba testy dopadly v globálu výborně. Je vidět, že se všichni připravili.“
Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon D Mark II)