Babice u Netolic – 4. ledna
Několikadenní sněhová kalamita a teplé počasí přinesly z jihu Čech neblahé zprávy. Ledařská show na rybníku v Netolicích musela být s definitivní platností pro letošní rok odvolána. Jak však magazínu speedwayA-Z řekl Zdeněk Simota starší, hlava organizačního týmu, jeho odvážná myšlenka však půjde k ledu pouze tuto zimu.
Bahia Blanca – 3. ledna
Argentinské mistrovství už má za sebou dva závody, ovšem Antonín Šváb do něho prozatím nezasáhl. Magazín speedwayA-Z pátral po příčinách a dozvěděl se, že závodník pražského Olympu svou účast oddálil kvůli menším zdravotním problémům. Nicméně už absolvoval dva tréninky na dráze a v neděli jej v Bahia Blance čeká ostrý debut.
Praha – 3. ledna
Když jej táta kdysi jako malého kluka vzal na první plochou dráhu do Divišova, z vítězství Antonína Kaspera neměl nic. Celé závody totiž probrečel. Nicméně první ostych z motocyklu vzal záhy za své. A od roku 2003, kdy se svezl na plochodrážním speciálu poprvé, bral svou závodnickou kariéru hopem. Předloni rychle odložil stopětadvacítku a s ní i vidinu mistrovského titulu, jen aby mohl na půllitra. Minulé jaro se nechal ostaršit, aby mohl do ligy. Když pak přišlo nepříjemné zranění, vrátil se do sedla rychleji, než se předpokládalo. Junior pražské Markéty Matěj Kůs bude dalším českým závodníkem, který magazínu speedwayA-Z poskytne exkluzivní rozhovor. Samozřejmě i v tomto případě mu mohou svou otázku položit také naši čtenáři, kteří tak získají jeho podepsanou fotografii.
Nelson – 2. ledna
Další závod plochodrážního turné na Novém Zélandu přivedl závodníky na severní cíp Jižního ostrova. Na dráze ve městě Nelson skončil Filip Šitera před malou chvilkou těsně pod stupni vítězů. A jak řekl magazínu speedwayA-Z, dlouhatánský ovál a rozjížďky v devíti závodnících stály vskutku za to.
Christchurch – 1. ledna
Novozélandské turné pokračovalo dnes nad ránem středoevropského času v Christchurchi. Na ovále v Moore Park s délkou tři sta metrů bylo trochu materiálů a závodům se tentokrát naštěstí vyhnul déš. Pršet začalo až po finálové jízdě, kterou ve svůj prospěch rozhodnul právě Filip Šitera.
Mladá Boleslav – 1. ledna
Zatímco Filip Šitera v současnosti závodí na Novém Zélandu, management Rimini Speedway Teamu mu právě včera na Silvestra zajistil kontrakt v polské extralize. Plzeňský junior v ní bude oblékat vestu WTS Wroclaw. Klub z metropole Dolního Slezska usiloval také o další české juniory. Zdeněk Simota jeho nabídku odřekl. Tomáš Suchánek už málem podepsal smlouvu, avšak na poslední chvíli si Poláci uvědomili, že už vstoupil do seniorského věku.