Přebor se valí českými stadióny

Svitavy – 7. května
Díky včerejšímu triumfu na pražské Markétě se Jan Holub ocitnul na samotném hrotu průběžné klasifikace českého přeboru jednotlivců. Do celkové klasifikace se započítávají čtyři nejlepší výsledky, takže na skládání konečných účtů je prozatím ještě dost času. By jej čeká cesta na třetí kolo jadranského poháru dvojic v Goričanu, nebude Jan Holub chybět ani zítra, kdy přebor míří do Svitav. Ve třetím díle sympatického seriálu se určitě utká dvanáct závodníků. Startovní číslo třináct je prozatím volné po Patrikovi Mikelovi.

Březolupský mladík si včera večer po návratu z tréninku pochvaloval svému otci Františkovi, kterak se Tomáši Topinkovi podařilo připravit vynikající dráhu. Paradoxně si ji ovšem vůbec neužil vinou svíce na startu rozjížďky s číslem jedna.

Skončil v motolské nemocnici, kterou do dnešního oběda ještě neopustil. S největší pravděpodobností je pouze potlučený, nicméně lékaři chtějí mít dokonalou jistotu, že podezření na naštíplé obratle jsou naprosto liché.

Patrik Mikel se sice sháněl, zda má motocykl po svém extempore v pořádku, nicméně jeho start v zítřejším klání není příliš pravděpodobný. Startovní číslo třináct je tím pádem volné pro případné další zájemce. Pokud se nikdo nepřihlásí, zůstane neobsazeno.

Ve Svitavách se tak bude závodit dle stejného rozpisu jako předminulý víkend v Plzni. Během třinácti jízd se každý ze závodníků dostane na startovní rošt čtyřikrát, přičemž celkové pořadí vzejde z trojice finálových jízd.

Chybět bude Hynek Štichauer, který dal přednost přípravě na Goričan, nicméně zbývající závodníci z okruhu favoritů mají cestu do Svitav ve svých plánech. Zajímavostí je závodní comeback Dana Macla, někdejšího pardubického závodníka, který začal loni s veterány a letos odkroužil spoustu tréninkových koleček na improvizované dráze, kterou v Bořeticích postavila parta okolo Josefa Nováka.

Startovní listina:

1 Jan Holub, Mšeno
2 Filip Šitera, Mšeno
3 Ondřej Smetana, Praha
4 Josef Novák, Pardubice
5 Jaroslav Petrák, Pardubice
6 Michal Škurla, Praha
7 Filip Hájek, Praha
8 Lukáš Ševčík, Praha
9 Zdeněk Růžička, Mšeno
10 Michal Klein, Mšeno
11 Krzysztof Nowacki, Slaný (PL – ACCR)
12 Dan Macl, Pardubice
13 prozatím neobsazeno

Foto: Miroslav Horáček