Češi a Slováci v akci 384

Minulý týden na našich oválech stál vpravdě za to. Petr Chlupáč v Kopřivnici srovnal bodový krok s Janem Mackem v juniorce, challenge v Žarnovici a v Pardubicích nadchla všechny přítomné, do Liberce dorazili nejen polští amatéři. Ale dnes je pondělí a my se musíme podívat za českými závodníky.

 

Adam Bednář absolvoval dva závody s vestou Güstrowa

V pondělí Krosno doma porazilo Rybnik 49:41, čímž se stalo vítězem základní části první polské ligy. V semifinále je čeká Gdaňsk, zatímco Rybnik se v něm utká s Ostrowem. Václav Milík v utkání skóroval osmi body s jedním bonusem (0 3 2 2 1), Jan Kvěch šesti se dvěma bonusy (0 2 1 3).

V pátek se konala 46. Velká cena Debrecenu. Vyhrál Matias Nielsen, jenž do cíle finálové jízdy za sebou přivedl Petera Kildemanda, Norberta Kosciucha, Luke Beckera a Jevgenije Kostigovse. Oba čeští junioři ve startovním poli nasbírali po sedmi bodech, Jan Macek (2 1 0 3 1) skončil devátý, Petr Chlupáč (1 1 1 2 2) desátý.

O víkendu v Diedenbergenu nezávodili jen úspěšní čeští kolibříci. Německý TEAM CUP pokračoval dvěma závody a Adam Bednář v nich nastoupil za MC Güstrow jako povinný závodník s dvěstěpadesátkou. V sobotu se mu příliš nedařilo po technické stránce a získal čtyři body (E 0 1 2 1) a jeho celek skončil čtvrtý. Včera mu kolegové pomohli vyřešit problém s řetězy a přišlo zlepšení. Junior pražské Markéty vyjezdil jedenáct bodů (2 2 2 3 2) a jeho Güstrow byl druhý.

Foto: laskavostí Adama Bednáře